Start Arrow Budowa domuArrow Tanie w budowie domy jednorodzinne. Zobacz 6 najpopularniejszych projektów domów z dachem dwuspadowym

Tanie w budowie domy jednorodzinne. Zobacz 6 najpopularniejszych projektów domów z dachem dwuspadowym

Najpopularniejsze projekty domów bardzo często pokryte są dwuspadowym dachem. Skąd popularność tego rozwiązania? Zobacz 6 pięknych domów jednorodzinnych, a przekonasz się, że dach dwuspadowy jest uniwersalny i ponadczasowy.

Dach dwuspadowy złożony jest z dwóch prostokątów, które na górze łączy kalenica. Choć taka forma może się wydawać nieco banalna, tak naprawdę jest klasyczna i ponadczasowa, co sprawia, że architekci chętnie sięgają po to rozwiązanie. Docenia je również duża część inwestorów, planujących budowę domu. Dach dwuspadowy nadaje bowiem budynkowi bardzo ciepły, rodzinny charakter, nawiązujący do typowej, tradycyjnej zabudowy, nawet jeśli opracowany został na podstawie obowiązujących trendów wykończeniowych.

Główną zaletą, jaką mają projekty domów z dachem dwuspadowym jest jednak ich stosunkowo niski koszt budowy. Budowa dachu dwuspadowego generuje niewielkie straty materiału ze względu na małą liczbę detali architektonicznych do wykończenia. Co za tym idzie, niezależnie od tego, czy okryjemy go blachodachówką, czy dachówką ceramiczną, koszty będą zbliżone.

Całkowity koszt budowy domu można zmniejszyć również rezygnując z dekoracyjnych okien połaciowych. Okna mogą być bowiem umieszczone w trójkątnych fragmentach pionowych ścian po przeciwnych stronach budynku. W ten sposób ingerencja w połąć dachu będzie ograniczona do minimum, a zamiast specjalnych okien dachowych będziemy mogli zastosować zwykłe.

Tanie w budowie projekty domów z dachem dwuspadowym są również bardzo popularne ze względu na warunki zabudowy. Gminy chętnie zgadzają się na to rozwiązanie bądź wręcz narzucają wybór projektu domu z dachem dwuspadowym. Powodem jest skuteczność w ochronie przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi w naszej strefie klimatycznej. W dachu dwuspadowym nie ma żadnych załamań, w których mógłby gromadzić się śnieg lub woda, więc spływają one swobodnie w dół.

Najpiękniejsze projekty domów z dachem dwuspadowym to zarówno klasyczne domki-dworki, jak i ultra nowoczesne projekty zwane „nowoczesnymi stodołami”. Z naszej największej bazy gotowych projektów wybraliśmy te, które cieszą się największą popularnością wśród osób planujących budowę domu jednorodzinnego.

Najpiękniejsze i tanie w budowie projekty domów z dachem dwuspadowym

1. Projekt DOM AF6-41

Ten ciekawy projekt domu z poddaszem użytkowym udanie łączy tradycyjną formę z nowoczesnymi trendami architektonicznymi. Efektowna elewacja, zestawiająca tynk, drewno i kamień urozmaica prostą i tanią w budowie bryłę budynku, pokrytą równie prostym w budowie dachem dwuspadowym. Na uwagę zasługuje również zgrabnie wkomponowany w bryłę garaż na dwa samochody. Wnętrza z dużymi przeszkleniami są funkcjonalnie zaplanowane i gwarantują komfortowy układ 4-5 osobowej rodzinie.

Projekt domu

Projekt domu DOM AF6-41

2. Projekt domu DOM KR5-45

W tym projekcie prosta i zwarta bryła budynku, gwarantująca niskie koszty budowy, jest efektownie urozmaicona przez kilka ciekawych elementów: drewnianą pergolę, wykusz jadalniany, a także garaż nieco wysunięty względem pozostałej części elewacji. Ten średniej wielkości dom jednorodzinny przewiduje bardzo czytelny i wygodny układ wnętrza dla 4 osobowej rodziny.

Projekt domu

Projekt domu DOM KR5-45

3. Projekt domu DOM HP1-66

Ten mały dom o powierzchni użytkowej nieco poniżej 100 mkw to świetna alternatywa dla mieszkania w bloku. Mały, zgrabny i tani w budowie jest doskonałym rozwiązaniem dla rozwijającej się rodziny. Elewacja tego klasycznego budynku zaprojektowana została zgodnie z obowiązującymi trendami, sprawiając, że ten projekt domu świetnie wygląda zarówno na wiejskich, jak i podmiejskich terenach. Prosty w budowie dom można wybudować systemem gospodarczym już za kwotę 200 tysięcy zł.

Projekt domu

Projekt domu DOM HP1-66

4. Projekt domu DOM PC1-42

Kolejnym przykładem udanego mariażu tradycji z nowoczesnością jest ten projekt domu parterowego z użytkowym poddaszem, niepodpiwniczonego, bez garażu. Dokładnie przemyślane rozwiązania architektoniczne zapewniają w nim komfortowe życie 3-6 osobowej rodzinie. Bryła budynku to kwintesencja dzisiejszego ekonomicznego i energooszczędnego budownictwa. Prosta konstrukcja, zaplanowana w kształcie regularnego prostokąta, jest szybka i tania w budowie. Dach dwuspadowy także jest tani w realizacji, zapewnia optymalne możliwości zagospodarowania poddasza, a także ociepla budynek, nadając mu bardzo przyjazny, rodzinny wygląd. Warto dodać, że dom został opracowany jako energooszczędny.

Projekt domu

Projekt domu DOM PC1-42

5. Projekt domu DOM PC1-57

Jednym z projektów cieszących się dużym zainteresowaniem jest ten funkcjonalny dom z poddaszem użytkowym i garażem w bryle budynku, przeznaczony dla 3-6 osobowej rodziny. Jego współczesny, atrakcyjny wygląd zewnętrzny to bardzo modne połączenie klasyki i nowoczesności. Prosta bryła pokryta dwuspadowym dachem sprawia, że jest to projekt niedrogi w budowie i użytkowaniu. Zestawienie bieli z ciepłym drewnem nadaje budynkowi elegancji i rodzinnego, przytulnego charakteru, a kontrastujący ciemny dach wskazuje na inspiracje współczesną architekturą.

Projekt domu

Projekt domu DOM PC1-57

6. Projekt domu DOM PC1-60

Do grona najpopularniejszych projektów tanich w budowie zalicza się także ten bardzo atrakcyjny, funkcjonalny i komfortowy dom z poddaszem użytkowym, przeznaczonym dla 3-6 osobowej rodziny. Ten projekt jest tani w realizacji, dzięki zwartej, oszczędnej bryle, zaplanowanej w kształcie prostokąta i pokrytej dwuspadowym dachem. Dom zresztą opracowany jest jako energooszczędny, obniżający koszty utrzymania. Projekt ten swoją popularność zawdzięcza w dużej mierze pięknej elewacji, która eksponuje budynek z otoczenia i wyróżnia go spośród sąsiedniej zabudowy.

Projekt domu

Projekt domu DOM PC1-60

Następna »

Autor: Marta Hawrylak
Projekty: Pracownia projektów DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Styczeń 8, 2018
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty