Start Arrow OgródArrowMała architektura, taras i ogród zimowyArrow Taras na upalne popołudnie

Taras na upalne popołudnie

Osoby posiadające taras z pewnością dobrze wiedzą, jak wielka wygoda i ile przyjemności wiąże się z jego posiadaniem. To tu możemy odprężyć się, poczytać, poplotkować z przyjaciółką, lub pobawić  dzieckiem, korzystając przy tym z pełni dobrodziejstw pięknej pogody.

Zobacz także:

Czym należy kierować się, urządzając taras? Ważne są oczywiście nasze gusta i upodobania, ale pamiętajmy, że musi on przede wszystkim pasować do bryły budynku. Nie może także znacząco odbiegać od stylu, w jakim urządziliśmy ogród. Przykładowo, rustykalny taras nie będzie wyglądał dobrze przy nowoczesnym, pełnym geometrycznych form ogrodzie.

(Dzięki tarasom możemy przyjemnie spędzić czas na łonie natury, fot. Vertex)

Kolejnym istotnym elementem jest materiał, z którego wykonane są powierzchnie na tarasie. Nie chodzi tutaj oczywiście o sam wygląd. Nie może to być materiał nasiąkliwy i łatwo ścierający się, istotną kwestią jest także jego mrozoodporność. Zbadajmy też, jak wygląda powierzchnia płytek. Powinny być one lekko szorstkie, wówczas mają własności antypoślizgowe. W przeciwnym razie o wypadek nietrudno.

(Nie bez znaczenia jest materiał, z którego wykonane są płyty tarasowe, fot. Libet)

Przy aranżacjach tarasu, jak w każdej innej dziedzinie życia pojawiają się przemijające mody. Jeszcze do niedawna najczęściej wybierano nawierzchnie z terakoty i gresu, dziś coraz większą popularnością cieszy się kostka brukowa. Co sprawia, że wybieramy ją coraz częściej? Przede wszystkim to, że jest trwała i nie niszczy się nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.

(Pzy aranżacji tarasu warto zwrócić uwagę nie tylko na wygląd, ale i na funkcjonalność kompozycji, fot. Vertex)

Następna »

Autor: Redakcja

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród