Start Arrow Wiadomości Arrow Technika Antypoślizgowa

Technika Antypoślizgowa

Poślizgnięcia to jedna z głównych przyczyn wypadków, które skutkują niebezpiecznymi dla zdrowia i życia urazami. Nieprawidłowo zabezpieczone podłoże stwarza poważne zagrożenie i zwiększa ryzyko obrażeń. Dodatkowo naraża zarządcę nieruchomości na roszczenia potencjalnych poszkodowanych.

Jak uniknąć niepotrzebnych problemów oraz ochronić siebie i innych? Skutecznym i ekonomicznym rozwiązaniem może okazać się ZAP – Zabezpieczenie Antypoślizgowe Powierzchni – najnowsza technologia antypoślizgowa rodem z Polski.

ZAPobiegać zamiast leczyć, czyli czym jest ZAP

ZAP to jedna z pięciu na świecie opatentowanych technologii zabezpieczenia antypoślizgowego powierzchni. Metodazabezpiecza niemal każdego rodzaju podłoże – płytki ceramiczne i kamienne, gres, marmur, granit, lastryko oraz inne powierzchnie, które zawierają krzemionkę. Wytrzymałość preparatów zabezpieczających pozwala na stosowanie technologii zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Popularne emulsje czy woski, nie zapewniają długotrwałego, skutecznego zabezpieczenia. ZAP jest alternatywą gwarantującą wieloletni efekt antypoślizgowy – nawet do 10 lat.

Dla kogo nowa Technika Antypoślizgowa?

Z usługi Zabezpieczenia Antypoślizgowego Powierzchni może skorzystać każdy, dla kogo problemem jest śliska powierzchnia – zarówno statystyczny Kowalski, jak i zarządca placówki publicznej czy przedsiębiorca. ZAP doskonale sprawdza się w miejscach gdzie ludzie szczególnie narażeni są na poślizgnięcie m.in.: na basenach, w aquaparkach, hotelach, ośrodkach SPA, szkołach, przedszkolach, szpitalachczy zakładach produkcyjnych. Wykorzystując ZAP można również zabezpieczyć wannę, brodzik, schody czy taras.

 Jak to działa? Etapy zabezpieczenia antypoślizgowego

Wykonanie Zabezpieczenia Antypoślizgowego Powierzchni jest usługą, która nie wymaga dużo czasu. Tym samym nie dezorganizuje działalności danej placówki czy przedsiębiorstwa. Pozwala też na obniżenie kosztów, które są znacznie niższe w porównaniu z wymianą podłóg, wanien czy brodzików.

Przebieg całego procesu składa się z kilku etapów:

 • Przygotowania i oczyszczenia podłoża metodą doczyszczającą, której zadaniem jest odświeżenie powierzchni i przywrócenie jej wyjściowych właściwości
 • Pomiaru współczynnika tarcia dynamicznego powierzchni zgodnie z normą DIN 51131
 • Doboru stężenia preparatów zabezpieczających
 • Właściwych prac zabezpieczających – nanoszenia preparatów
 • Oczyszczenia zabezpieczonej powierzchni

Gwarancja

Okres gwarancji Zabezpieczenia Antypoślizgowego Powierzchni uzależniony jest od rodzaju podłoża, jego stanu technicznego oraz sposobów eksploatacji i wynosi od 2 do 10 lat. Warunki gwarancji polegają na przyznaniu Certyfikatu Antypoślizgowości, na którym określany jest współczynnik tarcia dynamicznego jako odnośnik jakości wykonania usługi. Certyfikat uprawnia klienta do korzystania z gwarancji.

Technika Antypoślizgowa

O firmie

C.T. Service – polska firma dostarczająca narzędzi, środków chemicznych  oraz urządzeń specjalistycznych dla przemysłu lotniczego, wojskowego, motoryzacyjnego oraz rynku hotelarskiego.C.T. Service, działając na rynku od przeszło 10 lat, prowadzi zaawansowane badania w dziedzinie krystalografii i technologii antypoślizgowych.Ich wynikiem jest innowacyjna, opatentowana technologia antypoślizgowa ZAP. Firma uzyskała certyfikaty ISO, IQNET, HACCP i PZH.

Źródło:Technika Antypoślizgowa

Zabezpieczenie Antypoślizgowe Powierzchni
Wszystkie komunikaty (6574)

Dodane przez: BestBrandsPR

BestBrandsPR
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 19, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Lampa podłogowa Trójnóg Pustynna Burza

 • Zwis pojedynczy Galaxy 1640

 • Promocja

  Lampa wisząca Aida White 2pł.

 • Zwis pojedynczy Galaxy 1642

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: nowe podłogi i posadzki