Start Arrow InstalacjeArrow Technologie solarne

Technologie solarne

Technologie solarne umożliwiają pozyskiwanie darmowej i ekologicznej energii cieplnej. Obecnie po kolektory słoneczne sięgają nie tylko właściciele domów jednorodzinnych. Także spółdzielnie mieszkaniowe coraz częściej decydują się na inwestowanie w nowoczesne rozwiązania.

kolektory1Budynki wielorodzinne wykonane w starych technologiach budowlanych generują wysokie koszty zarówno ogrzewania, jak i przygotowania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) Do remontu takich obiektów przystępują uświadomione spółdzielnie mieszkaniowe, które na podstawie audytu energetycznego występują o premię termomodernizacyjną do Banku Gospodarstwa Krajowego bądź o dotacje z programów unijnych. W grę wchodzi docieplanie przegród, wymiana stolarki okiennej, a także instalacji centralnego ogrzewania.

Postępowe myślenie o modernizacji energetycznej obejmuje także przechodzenie na odnawialne źródła energii. Ciepło powstające w procesie spalania węgla kamiennego, a następnie dystrybuowane na duże odległości, staje się coraz bardziej kosztowne. Można je efektywnie zaoszczędzić, wykorzystując darmową energię słoneczną, dostarczaną przez systemy solarne.

Efektywność kosztowa

Już samo docieplenie przegród oraz instalacja grzejników z regulacją w budynkach z lat 80 daje oszczędności rzędu 30%. Kolejną redukcję kosztów można uzyskać w drodze zmiany źródła energii. W budynkach z kotłem do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, przy zastosowaniu kolektorów słonecznych sprawia, że będzie on rzadziej załączany, co umożliwi zaoszczędzenie drogich paliw, takich jak olej opałowy czy gaz ziemny.

kolektorySystemy solarne są rozwiązaniem, które możemy stosować zarówno w osiedlach domów jednorodzinnych jak i zabudowie wielorodzinnej.

Dzięki zastosowaniu systemów solarnych można zaoszczędzić około 65% energii zużywanej na c.w.u. Kolektory słoneczne oferują nie tylko podgrzewanie wody użytkowej, lecz także wspomaganie systemu centralnego ogrzewania.

Oferowany kolektor, o powierzchni absorbera 2,52 m2, gwarantuje wysoką wydajność. Wysokowydajne kolektory doskonale współpracują ze zbiornikiem solarnym, zaopatrzonym w dwie wężownice o wysokiej mocy. Gruba 100 milimetrowa izolacja zapobiega stratom cieplnym zgromadzonej w nim wody i umożliwia przechowywanie ciepłej wody do następnego dnia. Stacja solarna, zintegrowana ze zbiornikiem, reguluje przepływ roztworu glikolowego przez system zaopatrzony w elektroniczną regulację pompy.

Wysoka estetyka

kolektory2Wielorakie opcje montażu kolektorów dają swobodę kształtowania elewacji budynku. Oprócz standardowych opcji, jak montaż kolektorów na dachu lub ich zintegrowania z jego strukturą, możliwa jest także instalacja w postaci zadaszeń lub pionowo na fasadzie. Zastosowane w opisywanych kolektorach przezroczyste szkło o zwiększonej przepuszczalności światła charakteryzuje się wysoką odpornością na pęknięcia i gradobicie, dlatego można je bezpiecznie montować w nietypowych miejscach.

Dobór kolorystyczny daje dowolność kształtowania fasady i przestrzeni dachowych. Standardowo ramy kolektora z anodowanego aluminium w kolorze jasnoszarym można umieszczać na fasadach i zadaszeniach, natomiast modele z brązowymi i srebrnymi elementami przeznaczono do montażu na dachu. Na życzenie aluminium może być lakierowane proszkowo na dowolny kolor z palety RAL.

Dzięki nowoczesnym technologiom solarnym stare osiedla z lat osiemdziesiątych mogą spełniać wymagania stawiane nowo wybudowanym obiektom XXI wieku – zarówno pod względem technicznym, jak i estetycznym.

Autor: www.schueco.pl

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

  • Lampa wisząca Galaxy 1649

  • Kinkiet Maja Gray

  • Lampa wisząca Artwood Dąb 6pł.

  • Lampa Biurkowa Vaio White

  • Lampa podłogowa Maja Black