Start Arrow Wiadomości Arrow Termoizolacja w pianie – płyty z piany rezolowej

Termoizolacja w pianie – płyty z piany rezolowej

W niestandardowych warunkach, kiedy brakuje miejsca na klasyczne ocieplenie prawidłowej grubości np. w przypadku budynków z małym okapem, z pomocą przychodzą ocieplenia oparte o płyty z piany rezolowej. Mimo, że cieńsze od standardowych materiałów izolacyjnych, mają bezkonkurencyjnie niski współczynnik przewodzenia ciepła. Dzięki temu gwarantują skuteczną izolację.

Ocieplenia oparte o płyty z piany rezolowej mają prawie dwukrotnie lepszy współczynnik przewodzenia ciepła w stosunku do rozwiązań stosowanych standardowo, co sprawia że gotowy system ociepleń może mieć prawie dwukrotnie mniejszą grubość w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań. Płyty rezolowe przez lata utrzymują stabilne właściwości termoizolacyjne. Piana rezolowa jest odporna na przenikanie i chłonięcie wilgoci, a także bardzo wytrzymała na ściskanie.

Systemy oparte o płyty z piany rezolowej doskonale nadają się do nowych budynków i do renowacji np. budynków z lat 70. i 80. Ich zastosowanie pozwala na zachowanie większej powierzchni małych balkonów i wnęk balkonowych, a nawet mieszkań niż w przypadku zastosowania rozwiązań tradycyjnych. Ponadto płyty rezolowe doskonale nadają się do izolacji ościeży okiennych i drzwiowych, w których zwykle brakuje miejsca na zastosowanie styropianu czy też wełny. Płyty pomagają również w skutecznym zaizolowaniu ścian budynków, w których okapy są zbyt krótkie, aby zapewnić ich prawidłowe zaizolowanie.

Rozwiązania oparte o płyty z piany rezolowej spełniają wyśrubowane warunki stawiane materiałom przeznaczonym do budownictwa energooszczędnego i pasywnego – podsumowuje Paweł Kielar z Weber. Ocieplenia są cieńsze, ale jednocześnie bezkonkurencyjne w zapewnianiu właściwej termoizolacji. Technologia pozwala na uzyskanie maksymalnych parametrów ocieplenia, przy jednoczesnym ograniczeniu jego rozmiarów i to jest największą zaletą tego rozwiązania – dodaje.

System weber.therm LAMBDA

System weber.therm LAMBDA, oparty o płyty z piany rezolowej wprowadzony na rynek kilka lat temu przez Weber jest najczęściej wykorzystywany przez inwestorów, którzy stają przed wyzwaniem ocieplenia budynków „kłopotliwych”: z niewielkimi balkonami, krótkimi okapami a także energooszczędnych i pasywnych.

(Przekrój systemu weber.therm LAMBDA)

Rozwiązania z płytą z piany rezolowej rekomendujemy też przy ocieplaniu budynków w centrach miast lub w dzielnicach zabytkowych, gdzie konieczne jest spełnienie wymagań dotyczących przestrzeni zarezerwowanej na chodniki i ciągi komunikacyjne – podsumowuje Paweł Kielar.

Autor: Materiały prasowe


Wszystkie komunikaty (492)

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Grudzień 16, 2013
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Komentarze

Najnowsze komentarze

isobooster Odpowiedz 2014-11-19 12:36:05

Jeśli chodzi o montaż na poddaszu to maty ISOBOOSTER są dużo łatwiejsze w montażu. A i parametry bardzo dobre.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty