Start Arrow Budowa domuArrow Tradycyjne projekty domów z poddaszem użytkowym. Na czym polega ich urok?

Tradycyjne projekty domów z poddaszem użytkowym. Na czym polega ich urok?

Projekty domów z poddaszem użytkowym cieszą się niesłabnącą popularnością wśród osób budujących domy jednorodzinne. Wpływ na to ma wiele czynników: funkcjonalny podział wnętrza, niewielka powierzchnia zabudowy, atrakcyjne możliwości aranżacji poddasza itp., jednak miłośnicy tradycyjnej zabudowy przede wszystkim doceniają ich klasyczną stylistykę, nawiązującą do dworkowej zabudowy szlacheckiej. 

Projekt domu DOM EB2-96

Projekt domu DOM EB2-96

Projekt domu DOM EB2-96 to typowy przykład pełnego uroku dworku, który pięknie prezentuje się zarówno wśród wiejskiego krajobrazu, jak i na luksusowych osiedlach w wielkim mieście. Jego prosta konstrukcja z dwuspadowym dachem nie jest droga w realizacji, a dodatkowe elementy dekoracyjne, które charakteryzują projekty domów w stylu dworkowym, urozmaicają jej wygląd.

Miłośnikom tradycyjnej zabudowy z pewnością przypadną do gustu elementy, wzbogacające elewacje, takie jak wykusz, lukarna, balkon nad wejściem, a także bardzo charakterystyczne dla stylu dworkowego kolumny przy wejściu.

Projekt domu DOM EB2-96

Projekt domu DOM EB2-96

Projekty domów w dworkowym stylu, mimo wielu nawiązań do starodawnej architektury, dziś wyróżniają się wyjątkowymi właściwościami, poprawiającymi komfort życia mieszkańców. W projekcie DOM EB2-96 na uwagę zasługuje dwustanowiskowy garaż, przylegający do bryły domu, podkreślający przeznaczenie budynku dla większej rodziny, w której posiadanie dwóch samochodów nie należy do rzadkości. Bezpośrednio z garażu przechodzi się do pomieszczenia gospodarczego, które zaadaptować można na kotłownię czy pralnię.

Dalsza część parteru to bardzo funkcjonalna i rodzinna strefa dzienna. Jej najważniejszą częścią jest oczywiście przestronny salon z kominkiem i pełną uroku jadalnią w wykuszu. Duża otwarta kuchnia jest pomieszczeniem niezwykle ergonomicznym, a na komfort przebywania w niej wpływ ma dodatkowa spiżarnia, ulokowana tuż obok.

Polecane projekty domów z poddaszem użytkowym często przewidują dodatkowy pokój na parterze. W tym projekcie przeznaczyć go można na pokój gościnny czy pokój seniora, tym bardziej, że nieopodal znajduje się dodatkowa łazienka z miejscem na kabinę prysznicową.

Układ wnętrz na parterze

Układ wnętrz na parterze

Projekty domów z poddaszem użytkowym gwarantują bardzo przejrzysty i wygodny podział wnętrza. Tak jest również w przypadku projektu DOM EB2-96, w którym całkowicie oddzielona od otwartych pomieszczeń na parterze, jest strefa nocna na poddaszu. Znajdujące się tam cztery sypialnie i duża, rodzinna łazienka zapewniają komfort i prywatność wszystkim domownikom. Warto zwrócić uwagę, że jedna sypialnia na poddaszu, znajdująca się nad garażem posiada dodatkową, odrębną łazienkę oraz garderobę – to idealne pomieszczenie dla rodziców.

Układ wnętrz na poddaszu

Układ wnętrz na poddaszu

Projekty domów z poddaszem w stylu dworkowym nie wychodzą z mody. Wybierając konkretny projekt warto jednak zwrócić uwagę na rozkład wnętrza i dopasować go idealnie do potrzeb i oczekiwań rodziny.

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl
Projekty: Pracownia projektów DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Listopad 14, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty