Start Arrow OgródArrow Trawa pampasowa. Jak ją zabezpieczyć przed zimą?

Trawa pampasowa. Jak ją zabezpieczyć przed zimą?

Trawa pampasowa to wyjątkowo dekoracyjna roślina. Musimy jednak pamiętać, że w naszym klimacie bez odpowiedniego zabezpieczenia, może ona nie przetrwać zimy. Sprawdź, jak zabezpieczyć trawę pampasową przed zimą i zainspiruj się…

Pochodzenie i wygląd rośliny

Trawa pampasowa pochodzi z odległych południowo-amerykańskich stepów (stąd jej nazwa). To bardzo okazała roślina, która potrafi osiągnąć do 1-2 m wysokości. Jej pędy kwiatostanowe sięgają nawet 2-3 m. Przez większość okresu wegetacyjnego jej ozdobą jest gęsta kępa ostrych liści. Jesienią zaś pojawiają się puszyste, półmetrowe kwiatostany. 

Stanowisko i podłoże 

Roślinie tej powinniśmy zapewnić ciepłe, słoneczne i osłonięte od wiatru stanowisko, np. przy ścianie budynku. Podłoże zaś powinno być: żyzne, próchnicze i lekko kwaśne. W lecie należy zadbać o to, aby było stale wilgotne. Jesienią i zimą – bardziej suche. 

Jak zabezpieczyć trawę pampasową?

Trawę pampasową, uprawianą w doniczce, należy zabezpieczyć na zimę. W tym celu zaleca się podwiązać jej liście do góry jutowym sznurkiem. Dół kępy obkładamy suchymi liśćmi, starając się zasłonić nimi każdą wolną przestrzeń. Warstwa ochronna powinna mieć grubość 20-30 cm. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


listopad 27, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty