Start Arrow OgródArrow Trawy ozdobne do ogrodu i na balkon

Trawy ozdobne do ogrodu i na balkon

Doskonale prezentują się posadzone samodzielnie i jako tło dla kwiatów. Nie są wymagające, dobrze czują się też posadzone w pojemnikach. Sprawdź, które trawy ozdobne posadzić w ogrodzie i na balkonie i zainspiruj się!

Wiosna to najlepszy czas na posadzenie traw ozdobnych w ogrodzie i na balkonie. Pod dostatkiem ciepła i światła szybko urosną. Jeśli zdecydujesz się posadzić je w donicach lub w skrzynkach na balkonie, pamiętaj, aby podczas upałów podlewać je rano i wieczorem. Inaczej uschną, zanim zdążą wypuścić kłosy i zakwitnąć. 

Jakie trawy ozdobne posadzić wiosną?

Ostnica 

W zależności od odmiany dorasta do 50-90 cm. To roślina wieloletnia, ale nie mrozoodporna. Posadzona do gruntu, może zmarznąć. W donicy przez zimę można przechowywać ją np. w piwnicy. Lubi przepuszczalną, wilgotną glebę, o odczynie zasadowym. Pamiętać należy, aby zapewnić jej dobrze nasłonecznione stanowisko. 

Rozplenica japońska 

Najlepiej rośnie w żyznej, próchniczej ziemi, na stanowisku słonecznym. Jest wysoka – dorasta do 70-80 cm. Kwitnie od lipca do przymrozków. To roślina wieloletnia i mrozoodporna. 

Dmuszek 

Lubi pełne słońce, doskonale czuje się na ogródkach skalnych, nie przeszkadza mu piaszczysta ziemia. Dorasta do 40 cm. To roślina jednoroczna. Jesienią rozsiewa się sam. 

Kostrzewa

W zależności od odmiany ma źdźbła zielone, niebieskawe lub czerwonawe. Osiąga wysokość około 25-60 cm. Lubi przepuszczalną ziemię, niezbyt bogatą w składniki pokarmowe. To roślina wieloletnia, w pełni mrozoodporna. Szybko się rozrasta. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


maj 5, 2022
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty