Start Arrow WnętrzaArrowPokój dziennyArrow Trendy 2014: najmodniejsze kolory wnętrz

Trendy 2014: najmodniejsze kolory wnętrz

Wiosna to czas zmian, również w naszych domach i mieszkaniach, a malowanie ścian to świetny pomysł na odświeżenie aranżacji. Bogata gama kolorów farb pozwala stworzyć oryginalny i modny wystrój, dopasowując wnętrza do naszego wiosennego nastroju. Producenci farb we współpracy z architektami, jak co roku, przedstawiają nową paletę kolorów, dostosowaną do obowiązujących trendów, nie tylko wnętrzarskich.

Zobaczmy, jakie kolory wnętrz są modne w tym sezonie.

Trendy 2014 MAGNAT

Trend Botanika: Botanika to oryginalne połączenie inspiracji roślinnością i bogactwem świata natury z twórczym, pełnym kreatywności i ograniczonym jedynie wyobraźnią projektowaniem. W pomieszczeniach zaaranżowanych zgodnie z tym nowatorskim trendem odnajdziemy zarówno barwy charakterystyczne dla skąpanych w zieleni lasów, jak i dzikiej, bezkresnej tajgi. Botanika zachwyca pełnią swoich kolorów i ich odcieni odzwierciedlając pełen cykl życia przyrody – od barw wschodzącego słońca i kropli ciepłej rosy po struktury, których stylistyka przywodzi na myśl wygląd ziemi zanurzającej się w półmroku. Stworzone w tym trendzie kolorystyczne kompozycje odznaczają się równowagą i spokojem. Różnorodność dostępnych faktur i możliwość zestawienia we wnętrzach różnych surowców powoduje, że Botanika jest trendem umożliwiającym nieograniczoną ekspresję artystyczną, a jednocześnie mocno zorientowanym w stronę bogactwa kamieni szlachetnych.

(Botanika, fot. MAGNAT)

Trend Indywidualizm: Wyrażający nowe spojrzenie na świat i jego wartości trend zwraca uwagę na to, co duchowe i materialne, kierując się w stronę wewnętrznego życia człowieka, jego odczuć i emocji. Indywidualizm, za pomocą niezwykłych kolorów i struktur, odzwierciedla odmienne dla każdej osobowości odczucia, przeżycia i doświadczenia, nabywane wraz z upływem czasu i pojawiania się nowych znaków na linii życia. Dzięki temu, jest trendem pozwalającym na budowanie własnej tożsamości, otwierającym nas na bogactwo świata i jego różnorodne piękno. Wykorzystując zróżnicowane kolory i odcienie – zarówno jasne i pastelowe, jak i ciemniejsze, bardziej nasycone barwy – Indywidualizm stanowi sublimację emocji, z jakimi każdy z nas spotyka się w ciągu swojego życia. Ten, dający innowacyjną kolorystykę trend, komponuje niepowtarzalną paletę o bogatej skali barw, którą możemy z powodzeniem wykorzystać do aranżacji wnętrza wyrażającego naszą osobowość.

(Indywidualizm, fot. MAGNAT)

Trend Mobilność: Otaczająca nas, często także wirtualna rzeczywistość oraz rosnąca mobilność społeczeństwa wpływają na percepcję świata, w którym żyjemy i powodują jego przewartościowanie. Z tymi zmianami wiąże się także odmieniona kolorystyka, w której kolory na nowo definiują stare wartości. Emanacją zachodzących w nowoczesnej rzeczywistości przeobrażeń jest Mobilność – dająca wolność tworzenia i wykorzystująca twórczy optymizm, związany z możliwością niczym nieograniczonej kreacji. To trend pokolenia z nowej epoki, otwartego, żyjącego na styku wirtualnego i realnego świata, buntującego się przeciw wcześniej ustalonym kanonom. Mobilność oferuje mocne, nasycone kolory o pozytywnym wydźwięku, będące wyrazem indywidualnego poczucia designu. Wnętrza zaaranżowane zgodnie z tym trendem są pełne kolorów i faktur, stanowiących odzwierciedlenie swobody wypowiedzi ich twórców.

(Mobilność, fot. MAGNAT)

Trend Strukturalizm: To trend stanowiący emanację współczesnego świata, opartego na rozwoju nowoczesnych technologii i tworzeniu innowacji. Dominują w nim stonowane, wysmakowane kolory o monochromatycznych odcieniach – głównie szarości oraz ascetyczne barwy podkreślone mocniejszymi akcentami. Strukturalizm bazuje na inspiracjach współczesną architekturą industrialną i śmiało wykorzystuje to, co eksperymentalne i nowe. Przestrzeń w tym niezwykle nowoczesnym trendzie stanowi laboratorium kreacji, w którym nowe struktury i barwy przekraczają dotychczasowe granice. Stworzone z ich wykorzystaniem wnętrza nowej generacji charakteryzują się futurystyczną stylistyką, gdzie kolor, faktura i światło spotykają się w niezwykle innowacyjnych połączeniach. Strukturalizm zachęca nas do własnych eksperymentów z kolorami i autorskiej kreacji, będącej spojrzeniem w przyszłość oraz emanującej wyjątkowymi doznaniami i emocjami.

(Strukturalizm, fot. MAGNAT)

Trendy 2014 Śnieżka

Trend Barwy bieli: Ten trend zachwyca swoją różnorodnością – znajdziemy w nim pełną gamę odcieni bieli, które równie dobrze mogą być ciepłe i przytulne, jak i chłodne, doskonale pasujące do nowoczesnych, minimalistycznych przestrzeni. Wzbogacone o odpowiednie dodatki, takie jak złoto i detale w nasyconych kontrastowych barwach, biele pozwalają na stworzenie wysmakowanego pomieszczenia, w pełni dopasowanego do naszych oczekiwań.

(Barwy bieli, fot. Śnieżka)

Trend Gra kolorów: W Grze kolorów liczy się radość z zabawy barwami, których intensywne odcienie zdecydowanie przyciągają uwagę. Płynne przejścia kolorów, efekty cieniowania, kontrastowe zestawienia tworzą przestrzeń, w której pewna doza niedoskonałości jest jak najbardziej na miejscu. Wykreowane zgodnie z tym trendem aranżacje dobrze sprawdzą się  w nowoczesnym, a także bardziej tradycyjnym wnętrzu.

(Gra kolorów, fot. Śnieżka)

Trend Piękne kontrasty: Oparty na wyraźnych kontrastach barw trend Piękne kontrasty to wnętrza, w których wytwory najnowszych technologii 3D sąsiadują z przedmiotami pochodzącymi ze świata natury. Z pomocą zestawienia odcieni bieli i szarości z mocnymi akcentami kolorystycznymi przełamany zostaje sterylny charakter minimalistycznych pomieszczeń. Nie brak tu odważnych eksperymentów z kolorami, które przyciągają wzrok i, w efekcie, tworzą przestrzeń o unikalnym charakterze.

(Piękne kontrasty, fot. Śnieżka)

Trend Powrót pasteli: Ten trend to inspirujące podejście do modnej stylistyki vintage. Subtelne pastelowe kolory tworzą przestrzeń zapewniającą domowy komfort. Przyjazne gołąbkowe błękity i seledynowe zielenie, którym towarzyszą delikatne szarości kreują szlachetne, wyrafinowane pomieszczenia. Ich doskonałym dopełnieniem są ciepłe metale i kwiatowe motywy.

(Powrót pasteli, fot. Śnieżka)

Trend Wewnętrzne ciepło: Połączenie uroku naturalnego drewna i rozgrzewających odcieni ochry, oranżu oraz czekoladowego brązu odnajdziemy w trendzie Wewnętrzne ciepło. Wykorzystuje on modne afrykańskie motywy ­– maski, rzeźby i drukowane tkaniny oraz różnorodność odcieni drewna. Dzięki temu, pozwala na uzyskanie naturalnych barw, budujących ciepło domowego zacisza.

(Wewnętrzne ciepło, fot. Śnieżka)

Kolor sezonu Jedynka

Promyk słońca: To odcień emanujący świeżością – modny i doskonale komponujący się z innymi kolorami z kolekcji. Napawa radością, rozświetla wnętrze i tworzy niezwykle przyjemną w odbiorze przestrzeń. Doskonale sprawdzi się w pokojach dziennych. W zestawieniu z „subtelnym irysem”, wypełni jadalnię słonecznym klimatem, zachęcającym do długich spotkań w kręgu rodziny i przyjaciół.

(Promyk słońca, fot. Jedynka®)

Kwiat lipy: Delikatna zieleń „kwiatu lipy” wnosi do wnętrza lekkość i dodaje mu „oddechu”. Świetnie ożywia przestrzeń, nadając aranżacji niepowtarzalny, oryginalny charakter. Dobrze komponuje się z ciepłymi nutami kolorystycznymi beżów i brązów, niebanalnie je przełamując. W zestawieniu z „orzechem włoskim” i „kuszącym migdałem”, współtworzy przestrzeń idealną do odpoczynku.

(Kwiat lipy, fot. Jedynka®)

Piaskowa alejka: Ciepły odcień „piaskowej alejki” wypełnia wnętrze przyjemną, optymistyczną atmosferą. Z delikatną „kwitnącą lilią” stanowi doskonałą bazę kolorystyczną subtelnej, a jednocześnie nowoczesnej i eleganckiej aranżacji salonu. Tak oryginalne zestawienie barw nadaje wnętrzu charakter – do dopełnienia stylizacji wystarczą meble o prostej formie i klasycznej kolorystyce.

(Piaskowa alejka, fot. Jedynka®)

Poranna mżawka: Szarość to kolor neutralny i stonowany. Odcień „porannej mżawki” wystarczy jednak przełamać optymistycznym, żywym akcentem kolorystycznym („młody kabaczek”), by pomieszczenie nabrało zupełnie nowego wymiaru. Ten oryginalny przedpokój to propozycja idealna dla wszystkich miłośników nowoczesnych trendów.

(Poranna mżawka, fot. Jedynka®)

Kolor roku 2014 Dekoral Fashion

Kremowe Boucle: Ten kolor skrywa w sobie dwie natury. Delikatny odcień przyjemnie otuli ściany twojego mieszkania. Jednak zestawiony z intensywną barwą stworzy aranżację o naprawdę zaskakującym charakterze.

(Kremowe Boucle oraz Limonkowa Tafta, fot. Dekoral Fashion)

Wyrafinowana i spokojna, niczym delikatna tkanina otuli ściany mieszkania, wprowadzając do niego aurę przyjemnego relaksu. Zestawiona z ciemnym, czekoladowym brązem zyska bardzo elegancki charakter. Z kolei połączona z bielą stworzy atmosferę lekkości i kuszącego rozmarzenia.

(Kremowe Boucle oraz Soczysta Pomarańcza, fot. Dekoral Fashion)

Wystarczy jednak, że „Kremowe Boucle” zaaranżujemy z intensywnym odcieniem, a wówczas odkryjemy zupełnie inną naturę tej barwy. Zestawiona z głębokim, jeansowym niebieskim sprawi, że wnętrze będzie dynamiczne i pełne energii. Natomiast połączona np. z wyrazistą czerwienią lub soczystą pomarańczą uczyni pomieszczenie pełnym pasji oraz radości.

(Kremowe Boucle oraz Blue Jeans, fot. Dekoral Fashion)

Kolor roku 2014 Dulux

Morze Możliwości: Ten kolor we wnętrzach idealnie łączy naturalną harmonię zieleni ze spokojem błękitu. Najlepiej komponuje się z barwami neutralnymi chłodnych szarości jak i ciepłymi odcieniami drewna, będących dla niego naturalnym uzupełnieniem. To wyrazisty odcień, jest on jednak wyjątkowo wszechstronny i doskonale sprawdza się w różnych, nawet bardziej odważnych połączeniach kolorystycznych.

(Morze możliwości, fot. Dulux)

Morski idealnie komponuje się z odcieniami różu oraz ciepłą, żółtą ochrą. Bez obaw można połączyć go z innymi odcieniami morskiego turkusu, zieleni lub błękitu. Osiągniemy w ten sposób połączenia harmonijne, które w tym roku są najmodniejsze.

(Morze Możliwości, fot. Dulux)

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 31, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
3
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Komentarze

Najnowsze komentarze

OiJ Odpowiedz 2015-05-20 11:38:07

Jaki kolor ścian polecicie do takich mebli sagameble-sklep.pl/mebloscianki-nowoczesne/345-alvaro.html ? Podoba mi się ta limonkowa tafta :):) będzie pasować?

AnTolka Odpowiedz 2014-11-27 18:20:24

Podoba mi się trend Śnieżki "Powrót pasteli". Widziałam inne kolory z tego trendu. Są świetne. Najbardziej podobają mi się wszystkie odcienie szarości.

ceramika design Odpowiedz 2014-09-13 00:16:27

Jeden element przewija się przez wszystkie aranżacje - drewniane podłogi. Jak widać klasyczne piękno jest nieśmiertelne :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Lampa wisząca welurowa Bing 2pł. Butelkowa Zi...

 • Nowe

  Coco lampa wisząca czarna-złoty mat

 • Plafon Various Biało-kremowo-beżowy Kolor apl...

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Plafon Vaio 3 White

 • Promocja

  Lampa wisząca Awena czarna

 • Lampa sufitowa DEZE K-3620 czarny