Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Trendy mebli kuchennych

Trendy mebli kuchennych

Urządzając kuchnię, Polacy zwykle wybierają rozwiązania sprawdzone i funkcjonalne. Co odważniejsi nie stronią od nowoczesnych, a czasem nawet ekstrawaganckich pomysłów…

Dużą popularnością cieszą się nowoczesne kuchnie, z płaskimi frontami wykończonymi lakierem na wysoki połysk, gdzie lampy do kuchni mają dawać dużo światła. Najczęściej zamawiane kolory to: biały, czarny, Ecru lub bardziej ekstrawagancki czerwony i pomarańczowy. Stylistyka nowoczesnych kuchni to także eleganckie i dyskretne połączenie naturalnych akcentów np. frontów z naturalnej okleiny np: Venge, Palisander, Chili, Orzech, Zebrano.

Nowoczesne kuchnie to nie tylko szereg zabudowanych urządzeń ale także charakterystyczna wyspa, najczęściej służąca do przygotowywania posiłków i składająca się z blatu roboczego, zlewu, piekarnika i płyty grzewczej. Kluczowe znaczenie dla nowoczesnych kuchni ma tez ich wyposażenie, a wiec produkty AGD. Są to wysokiej jakości urządzenia, o doskonalej stylistyce, funkcjonalne i wyposażone w szereg innowacyjnych funkcji. Za przykład może posłużyć najnowsza linia produktów do zabudowy marki Whirlpool CUBE. Znajdziemy tu piekarniki, płyty grzewcze, okapy, zmywarki do naczyń i chłodziarko-zamrażarki. Spośród szerokiej gazu modeli  dostępnych na rynku CUBE wyróżnia się czystą, minimalistyczną elegancją i bogatym wyborem opcji.

Swoich zwolenników maja też wciąż kuchnie tzw. ”rustykalne” – stylowe, nawiązujące do mebli „naszych babci” lub bardziej wyraziste nawiązujące do wzorów angielskich. Takie rozwiązania preferują szczególnie odbiorcy ze Skandynawii oraz Niemiec.

Projektując swoje meble, firma Meblobuk  przywiązuje ogromną wagę zarówno do designu jak i jakości. Aż  około 50% stanowią kuchnie wykonane z laminatu, a więc bardzo odporne na warunki użytkowania, szczególnie intensywnego na małych powierzchniach, w blokowych ciasnych kuchniach. Laminaty maja różne kolory i wzory, lecz najczęściej są wybierane te, które imitują naturalny kamień bądź drewno.

Współczesne technologie potrafią wytworzyć laminaty łudząco podobne do drewna, zarówno rysunkiem,  kolorem, jak i strukturą. Kuchnie te maja jeszcze jedną bardzo cenioną przez średniozamożnych odbiorców cechę – są stosunkowo tanie!

Technika projektowania  kuchennego a rozwinęła się w ostatnich latach tak ogromnie, ze klientowi można zaproponować wiele funkcjonalnych rozwiązań w postaci wszelkiego rodzaju koszy, półek, mechanizmów, pozwalających na łatwy dostęp do wnętrza szafki, itp.

Najnowszą ciekawostką są np.  mechanizmy umożliwiające otwarcie szafki za pomocą jednego dotyku bez konieczności zakładania jakichkolwiek uchwytów. To rozwiązanie godne kuchni XXI wieku.

(fot. Meblobuk)

(fot. Meblobuk)

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty