Start Arrow Artykuły PremiumArrow Trendy w budownictwie jednorodzinnym w 2021 roku

Trendy w budownictwie jednorodzinnym w 2021 roku

Trendy budowlane zwykle dosyć dynamicznie się zmieniają, jednak od kilku lat na pierwszy plan wysuwa się ekologia, pozyskiwanie energii z pasywnych źródeł, a także dbanie o jak najwyższą jakość materiałów. Przedstawiamy trendy w budownictwie jednorodzinnym w 2021 roku.

Content Article

Ekologia na pierwszym planie

nowoczesny projekt domu jednorodzinnego

nowoczesny projekt domu jednorodzinnego

Zdecydowanie w ostatnich latach coraz większe znaczenie ma dbanie o środowisko naturalne, a także działania ekologiczne. Z jednej strony jest to spowodowane zmieniającą się świadomością konsumentów i inwestorów, a z drugiej działaniami dużych korporacji na całym świecie. W kontekście trendów w budownictwie jednorodzinnym w tym roku można zauważyć stosowanie nowych materiałów opartych na recyklingu, korzystanie z pasywnych źródeł energii oraz oszczędzanie surowców naturalnych. Na stronie https://balex.eu można przeczytać o działaniach budowlanych oszczędzających wodę, a także dowiedzieć się więcej na temat najlepszych, wysokiej jakości materiałów do budowy domów jednorodzinnych i innych inwestycji. Ludzie chcą być też coraz bliżej natury, dlatego decydują się na zastosowanie naturalnych surowców, a także dbanie o przyrodę.

Wysoka jakość materiałów

W tym roku duże znaczenie ma także wysoka jakość materiałów budowlanych. W końcu chodzi o to, aby domy służyły swoim właścicielom jak najdłużej i mogły być miejscem dla kolejnych pokoleń. Panel na rąbek w eleganckim stylu, wysokiej jakości termoizolacje cieplne, a we wnętrzu budynków kamień, cegła i marmur – w ten sposób współczesne domy stają się coraz bardziej nowoczesne, a w wielu przypadkach także luksusowe i przyjazne do życia.

Zintegrowana, wygodna przestrzeń życiowa

Nowa rzeczywistość sprawiła, że wiele osób pracuje zdalnie i spędza w domach znacznie więcej czasu. Warto wziąć pod uwagę fakt, że część zmian pozostanie z nami na zawsze, dlatego tak ważne jest zadbanie o zintegrowaną, wygodną przestrzeń życiową. To właśnie dom ma być miejscem, w którym pracujemy, spędzamy czas wolny, oglądamy filmy, ćwiczymy i spotykamy się z rodziną i znajomymi. Multifunkcjonalność budynków będzie więc coraz bardziej potrzebna. Otwarty plan w kontekście kuchni, salonu i jadalni stanowi już standard, jednak ważne jest także wydzielenie osobnej przestrzeni do pracy i do relaksu. Zamiast basenu i siłowni w centrum sportowym można wybrać jacuzzi i sprzęt do ćwiczeń we własnym domu, a zamiast kina i teatru – przeżycia na kanapie z kinem domowym lub rzutnikiem. Ważne jest również wspieranie przestrzeni do pracy w trybie home office oraz nauki zdalnej. Naturalne materiały, proste linie oraz spokojne wnętrza zapewniają relaks i odpoczynek. Z jednej strony popularne są domy parterowe, a z drugiej także budynki piętrowe lub z użytkowym poddaszem. W tych pierwszych jest zintegrowana część wspólna, z kolei w domach piętrowych można odpocząć w samotności lub pracować w zupełnie innej części mieszkalnej niż reszta domowników.

Dodane przez: Piotr Wejman

Dodaj komentarz

Data dodania:


sierpień 25, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Velio Abażur żyrandol 5 pł. czerń + chrom /...

  • Lampa ogrodowa OSLO 30 Grafit/Ciemny popiel

  • Plafon ISLA

  • Promocja

    Lampa Wisząca Dzwoneczki Flamingi Gray

  • Lampa wisząca Luna Biała

  • Puszka FOL kaszubska biała z niebieskim

  • Kinkiet SHINE BLACK/CHROME 13,8W LED

  • Lampa ogrodowa ONYX 75 Czarny