Start Arrow Wiadomości Arrow Trendy w urządzaniu kuchni na lata 2016-2018

Trendy w urządzaniu kuchni na lata 2016-2018

Przez najbliższe dwa lata kuchenne aranżacje będą wykonywane m.in. ze stali czy drewna. Dominująca kolorystyka to barwy ziemi, których atrakcyjność mają wydobyć asymetryczne kształty. W dniach 12-17 kwietnia, odbyły się targi EuroCucina, które wyznaczają trendy w urządzaniu kuchni.

Najważniejszym aspektem urządzania kuchni przez najbliższe dwa lata będą materiały. Nie chodzi tylko o wybór solidnych tworzyw, ale również takich, które spełnią funkcję estetyczną. O najnowszych tendencjach w urządzaniu kuchni opowiada uczestniczący w targach Jerzy Kwiatek – projektant oraz właściciel studia mebli kuchennych, należącego do sieci Max Kuchnie.

Zgodnie z najnowszymi trendami będziemy łączyć materiały takie jak stal, surowe drewno, szkło, kamień i lakier. Te zestawienia świetnie się komponują, mimo że stal i kamień to zimne tworzywa. Jednak w połączeniu z pozostałymi materiałami stanowią eleganckie, a jednocześnie przytulne zestawienie. Drewno to materiał nadający ciepło wnętrzom. Stosowanie tego surowca w wystroju kuchni jest silnym trendem, utrzymującym się już od kilku sezonów.

Z wykorzystaniem wspomnianych surowców związane są innowacyjne rozwiązania. Materiały takie jak stal, szkło czy kamień dają ogromne możliwości projektowe. W najbliższych sezonach modne będą wykonywane z nich blaty, zarówno bardzo cienkie, jak i te o grubości nawet ponad 10 cm. Co więcej, stal, szkło i kamień to tworzywa, które pozwalają na zamontowanie podwieszanego zlewozmywaka czy płyty grzewczej na wysokości blatu.

Motyw przewodni w dobieraniu kolorystyki kuchni to dobrze współgrające z modnymi materiałami kolory ziemi. Dominować będą zimne szarości i beże, a także standardowo biel. Ci, którzy wolą odważniejsze połączenia i kontrasty powinni wybrać jeden wyrazisty kolor przewodni, np. bardzo modną, karminową czerwień. Kolor ten może znaleźć się na frontach kuchennych lub zdobić jedną ze ścian o największej powierzchni.

Bardzo ciekawym trendem tego sezonu jest różnorodność kształtów. Asymetryczne rozwiązania, np. półki o różnych kształtach brył, tworzą niepowtarzalny i nowoczesny design, a zarazem są funkcjonalne.

Przez najbliższe lata dominowała będzie pełna zabudowa kuchenna. W tym wypadku szafki po sam sufit nie mają być funkcjonalne, ale przede wszystkim estetyczne i ciekawe w swej formie. Wysoka zabudowa to dobre rozwiązanie przede wszystkim dla małych kuchni. W najwyższych półkach można przechowywać rzadko używane przedmioty i urządzenia.

Targi EuroCucina są najważniejszym wydarzeniem w branży kuchennej, które odwiedza ponad 350 tys. gości. To najbardziej prestiżowe targi w Europie, podczas których wyznaczane są trendy w urządzaniu i aranżacji kuchni. Wydarzenie odbywa się co dwa lata w Mediolanie. EuroCucina daje możliwość zapoznania się nie tylko z trendami, ale także z nowatorskimi rozwiązaniami kuchennymi oraz szerokim wachlarzem oryginalnych i luksusowych produktów.

Obszerna fotorelacja z wydarzenia dostępna jest na stronie internetowej sieci Max Kuchnie link. Firma bierze udział w wydarzeniach branżowych, śledząc najnowsze trendy, aby dostarczać swoim klientom innowacyjne rozwiązania w oparciu o światowe tendencje. Max Kuchnie udostępniło ponad 600 zdjęć z targów EuroCucina, aby wspólnie z klientami zaprojektować i urządzić nowoczesną kuchnię oraz podzielić się inspiracjami z tymi, którzy nie mogli uczestniczyć w wydarzeniu.

Max Kuchnie, Targi EuroCucina

Max Kuchnie oferuje kompleksowy pakiet usług w zakresie projektowania i urządzania kuchni. Specjaliści sieci Max Kuchnie projektują i wykonują meble zgodnie z oczekiwaniami klientów. Pomagają także dobrać odpowiedni sprzęt AGD oraz doradzają w kwestiach kolorystyki, oświetlenia i modnych dodatków, tak aby klienci dobrze czuli się w nowej kuchni. Każde studio cechuje się kompleksowością swoich usług: fachowe doradztwo, projekt, dobór sprzętu AGD, wykonanie zabudowy kuchennej, transport oraz montaż. Marka istnieje na rynku od 2013 roku i została stworzona przez ogólnopolską firmę „Galicja Tomaszek”.

Źródło:Max Kuchnie

Max Kuchnie
Wszystkie komunikaty (6577)

Dodane przez: Good One PR

Good One PR
Dodaj komentarz

Data dodania:


Kwiecień 21, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty