Start Arrow Bez kategoriiArrow Trendy w wykańczaniu wnętrz domów.

Trendy w wykańczaniu wnętrz domów.

Jak każdego roku zmieniają się trendy i tendencje w wykańczaniu domów i mieszkań. Niektóre rozwiązania powoli odchodzą do lamusa, a w ich miejsce pojawiają się nowe ciekawsze i bardziej dopasowane do najnowszej mody wnętrzarskiej.

trendy-dom i wnetrza_6597615_l-2015

Ciekawy zbiór najnowszych trendów można znaleźć w artykule Dom.pl: Trendy 2020. Sprawdź kultowe nowości wnętrzarskie…

Trend Geometryczny. Na uwagę zasługuje nowy Trend zwany geometrycznym. Łączenie kształtów z materiałami daję ciekawe efekty i pozwala łączyć naturalne materiały z nowoczesnym designem.

Naturalne materiały. Innym ciekawym rozwiązaniem jest stosowanie naturalnych materiałów. Trend ten utrzymuje się już długo, ale nadal cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Wielkoformatowe płytki we wnętrzach. Kolejnym trendem, który już długo się utrzymuje na topie jest stosowanie dużych wielkoformatowych płytek na podłogach i ścianach. Ciekawe przykłady znajdziecie na stronie https://www.dom.pl/wielkoformatowe-plytki-trendy-w-wykanczaniu-scian-i-podlog.html

Cegła we wnętrzu. Wiele rodzajów cegły, różne kolorystyki. Nadal utrzymują się wśród trendów, które podobają się Polakom i które wybierają do swoich wnętrz. Interesujące przykłady można zobaczyć: https://www.dom.pl/cegla-we-wnetrzu-aranzacyjny-must-have.html .

Biało-czarne aranżacje. Duet czerni i bieli sprawdza się w stylach.  Kontrastowe połączenia doskonale wyglądają w prostych i funkcjonalnych aranżacjach w skandynawskim stylu. Warto podpatrzeć ciekawe rozwiązania na stronie https://www.dom.pl/styl-skandynawski-10-pomyslow-na-bialo-czarne-aranzacje-salonu-w-styl-skandynawskim.html

Styl botaniczny. Ciekawy trend wnętrzarski charakteryzujący się jasnymi kolorami połączonymi z zielenią roślin oraz dekoracyjnymi elementami wystroju w kolorze zielonym. W stylu dobrze komponuje się naturalne drewno.

Styl loftowy. Charakteryzuje się minimalizmem. Wnętrza są surowe, często przypominające industrialne pomieszczenia z początków XX wieku. Dominuje w nich cegła i beton. Doskonałym uzupełnieniem jest metal w postaci miedzi w kolorze patyny, pomalowanego na czarno i postarzanego żelaza.

Styl prowansalski. Kojarzy się z ciepłymi barwami, lawenda i Francją w okresie barkowego rozkwitu.  Gra kolorów jest bardzo ważna. Styl prowansalski to brudny róż, kolor lawendy oraz jasne meble. Dodatki, które nadają charakter wnętrzom w tym stylu to wiklina, wiklinowe fotele, kwiaty i rośliny, zwłaszcza lawenda i biała porcelana w stylu francuskim.

Styl skandynawski.  Styl zbliżony do Prowansalskiego. Dominuje w nim jednak prostota i funkcjonalność, daleko mu do przepychu.  Kolory stylu to przede wszystkich biel i inne zimne kolory, które zostają ocieplone przez dodatki w kolorach drewna oraz naturalne materiały kojarzące się z ciepłem, wełniane pledy, koce itp.

Styl GLAMOUR. To przepych, bogactwo. Złoto, srebro. Dodatki muszą błyszczeć. W stylu tym dominują takie kolory jak róż i fiolet. Przepych i elegancja to znak rozpoznawczy stylu, który narodził się w latach 40-tych ubiegłego wieku. Tkaniny, które idealnie pasują do wnętrz to satyna, atłas bądź welur.

Styl Bauhaus. Charakteryzuje się minimalistycznym i surowym designem.  Jasne meble oraz statyczna forma. Styl ten charakteryzuje się małą ilością dodatków. Pojawiają się też w nim elementy stylu vintage. Kolorystyka wnętrza jest jasna. Przeważają takie kolory jak: biel, szarość i beż. Naturalne materiały tego stylu to drewno i kamień. Oryginalnym elementem są przeszklenia, które podkreślają innowacyjny wnętrz.

Tak duża różnorodność styli może zaskakiwać osoby ze starszego pokolenia. Jednak teraz żyjemy w czasach dostępności i różnorodności materiałów i gadżetów, co pozwala na kreowanie wielu ciekawych i atrakcyjnych wizualnie stylów. W najbliższym czasie na pewno pojawi się wiele rozwiązań które staną się trendami w najbliższych latach. Warto czekać na zmiany, być może każdy znajdzie coś dla siebie, jeśli jeszcze nie znalazł. Wszystkie te trendy wnętrzarskie znajdują się na wizualizacjach przygotowanych specjalnie dla potencjalnych inwestorów odwiedzających dom.pl  i nakierowanych na gotowe projekty domów  przy wyborze  stylu domu.

 

Dodane przez: Piotr Wejman

Dodaj komentarz

Data dodania:


sierpień 22, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: bez kategorii