Start Arrow WnętrzaArrowPokój dziennyArrow Trendy wnętrzarskie 2022

Trendy wnętrzarskie 2022

Zastanawiasz się, jakie trendy wnętrzarskie będą rządzić w 2022 r.? Z pewnością w tym roku stawiać będziemy na komfort i funkcjonalność pomieszczenia oraz jego wygodę. W wielu wnętrzach minimalizm będzie grał główną rolę. Sprawdź, jakie jeszcze trendy wnętrzarskie będą na topie i zainspiruj się!

Najmodniejsze style wnętrz 2022

Do najmodniejszych trendów wnętrzarskich 2022 zaliczyć będzie można style, takie jak: boho, japandi oraz art deco. 

Styl boho

We wnętrzu w stylu boho przeważają naturalne materiały, takie jak: drewno, kamień, wiklina czy rattan. Nie brak też oryginalnych ozdób oraz roślin, które ożywiają pomieszczenie. Barwy, które dominują we wnętrzu boho to: beż i klasyczna biel. 

Styl japandi 

To połączenie stylu skandynawskiego z dekoracjami, pochodzącymi z Japonii. Styl ten jest niezwykle minimalistyczny, funkcjonalny i przytulny. Z pewnością spodoba się miłośnikom prostych rozwiązań aranżacyjnych. 

Styl art deco

Nie brak w nim eleganckiego szyku i szykownych bibelotów. We wnętrzu art deco ważną rolę odgrywają lustra. Symetryczna organizacja przestrzeni przeważa w tym wnętrzu. 

Materiały i tkaniny 

W pomieszczeniu 2022 spotkać będzie można naturalne materiały, które charakteryzują się wytrzymałością i lekkością. Ich ekologiczny charakter z pewnością spodoba się wielbicielom stylu eko. We wnętrzu w tym sezonie z pewnością nie zabraknie rattanowych krzeseł oraz przedmiotów, wykonanych z drewna czy lnu. 

Kształty i formy 

Obłe kształty i nietypowe formy to trend, który będzie szalenie modny w tym sezonie. Dzięki nim wnętrze nabierze delikatności i subtelności. Formy i kształty te będą widoczne we wszelkiego rodzaju kanapach i fotelach oraz stołach. Dzięki nim wnętrze będzie prezentować się niezwykle delikatnie i subtelnie. 

 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


styczeń 9, 2022
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty