Start Arrow WnętrzaArrow Trudna łazienka – Długa i wąska łazienka

Trudna łazienka – Długa i wąska łazienka

Właściciele mieszkań znajdujących się w starych kamienicach dobrze wiedza, jak problematyczna może być aranżacja łazienki. W starym budownictwie pomieszczenie to miało bowiem charakterystyczny, podłużny kształt. Problemem w takim wnętrzu były nie tylko zaburzone proporcje, ale także jego „nieustawność”.

Zobacz także:

Jeśli chcemy skorygować nieco kształt wnętrza i sprawić, że stanie się ono bardziej proporcjonalne, pomoże nam w tym odpowiedni dobór kolorów ścian. Krótsze ściany powinny być utrzymane w ciemniejszych barwach niż ściany dłuższe.

Dobrym rozwiązaniem jest pokrycie dłuższych ścian jasnymi, dużymi kafelkami. Na ścianach krótszych natomiast kładziemy kafelki w intensywnych, ciemniejszych barwach, z kontrastową fugą. Krótsze ściany są tez idealnym miejscem na zastosowanie płytek ozdobionych intensywnymi wzorami – na przykład w szerokie pasy lub z motywem kwiatowym.

(Lustra i odpowiednio rozmieszczone punkty świetnle pomogą skorygować kształt wnętrza)

Innym sposobem na to, aby łazienka wydała się przestronniejsza jest odpowiednia gra świateł. We wnętrzu powinno pojawić się jak najwięcej luster i innych szklanych elementów. Warto także dodać wiele punktów świetlnych.

Dobrą metodą na optyczne modelowanie wnętrza jest również odpowiednie dobranie płytek podłogowych. Pamiętajmy, że płytki podłużne należy układać w poprzek pomieszczenia, zaś kwadratowe – po przekątnej. Na podłogę warto wybierać płytki o niewielkich rozmiarach.

Następna »

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
2
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Komentarze

Najnowsze komentarze

Mała Łazienka - tricki powiększające | www.Dom.pl Odpowiedz 2012-09-13 15:32:53

[...] Trudna łazienka – długa i wąska łazienka [...]

Wystrój łazienki | Własne cztery kąty Odpowiedz 2012-02-23 08:21:01

[...] Oczywiście nie warto żadnego wnętrza pozbawiać nowoczesności. Wtedy na pewno dużo by takie wąska łazienka straciły, ale trzeba wszystko stosować z umiarem. Wtedy na pewno każdy będzie zadowolony z [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza