Start Arrow OgródArrow Turkuć podjadek. Jak go zwalczyć?

Turkuć podjadek. Jak go zwalczyć?

Turkuć podjadek to owad prostoskrzydłowy z rodziny turkuciowatych. Jeden z największych owadów w Polsce. Dobrze przystosowany do życia w ziemi, gdzie spędza większość czasu. Potrafi narobić sporo szkód w ogrodzie. Jak go rozpoznać i zwalczyć? Oto kilka naszych wskazówek…

Turkuć podjadek charakteryzuje się brunatnym kolorem tułowia, który jest opancerzony. Dodatkowo posiada czułki i skrzydła, które pomagają mu w orientacji podczas przemieszczania się pod ziemią. Jego przednia odnóża mają kolce. To właśnie nimi rozkopuje ziemię. 

Jakie rośliny atakuje turkuć podjadek?

Ten nieproszony gość niszczy rośliny w ogrodzie. Podjada podziemne części roślin, takie jak: bulwy czy korzenie, przez co nie mogą one prawidłowo się rozwijać. Niestety turkuć podjadek pojada wszystkie rośliny. Wyjątkiem są: szałwia, czarna olsza oraz macierzanka. Działają one odstraszająco na tego owada. 

Sprawdzone sposoby na turkucia podjadka

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, jest kilka roślin, które skutecznie odstraszają turkucia. Możemy do nich zaliczyć także: szachownicę kostkowatą oraz koronę cesarską. Innym sposobem na pozbycie się tych nieproszonych owadów są pułapki. Możemy je kupić w sklepie ogrodniczym lub wykonać samodzielnie. Do słoika włóż odrobinę końskiego nawozu, który przyciąga turkucia podjadka. W ten sposób wyłapiesz te szkodliwe osobniki. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 27, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród