Start Arrow Budowa domuArrow Tynk cienkowarstwowy na stare podłoże

Tynk cienkowarstwowy na stare podłoże

Jak wykonać nową warstwę tynku cienkowarstwowego na elewacji, ale na stare podłoże wykonane chyba tynkiem mineralnym bądź cienkowarstwowym akrylowym?

Na pytanie czytelnika odpowiada ekspert firmy Izohan, producenta nowoczesnych materiałów chemii budowlanej:

Nie należy usuwać starego tynku cienkowarstwowego zastosowanego jako warstwa elewacyjna na systemie ociepleń. Łatwo jest podczas tych prac uszkodzić inne warstwy układu, szczególnie warstwę zbrojącą co może pociągnąć za sobą dalsze, nieprzewidziane koszty. Dlatego proponujemy inne rozwiązanie, znacznie łatwiejsze i mniej pracochłonne.

Otóż po zmyciu tynku za pomocą wody pod ciśnieniem możemy przystąpić do ewentualnych napraw systemu w miejscach jego uszkodzenia. Takie naprawy są niezbędne w przypadku, gdy w sposób mechaniczny uszkodzony został materiał termoizolacyjny i naruszona została ciągłość siatki zbrojącej. Wówczas uszkodzony fragment należy wyciąć z elewacji (np. szlifierką kątową) z jednoczesnym oczyszczeniem siatki zbrojącej wokół uzupełnianego elementu.

Następnie wkleja się odpowiednio docięty fragment materiału izolacyjnego, po jego związaniu nanosi się klej i zatapia siatkę pamiętając o konieczności „zazębienia” jej z już istniejącą warstwą zbrojącą na około 5cm. Po wykonaniu tych prac można przystąpić do właściwego etapu prac.

Powierzchnię tynku cienkowarstwowego najlepiej jest przeszpachlować za pomocą warstwy zaprawy cementowo-klejowej, w celu wyrównania nierówności wynikających ze sposobu zafakturowania tynku.

Po wyschnięciu tej warstwy trzeba bezwzględnie zagruntować podłoże roztworem gruntującym, a po jego wyschnięciu czyli mniej więcej po 4-6 godzinach można przystąpić do nakładania tynku cienkowarstwowego.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Promocja

    Lampa stołowa mini-trójnóg Czar lawendy

  • Nowoczesny Plafon Kantoor White

  • Plafon Harmony Black

  • Lampa Flexi Grochy Mix 3pł.

  • Lampa wisząca Romantica 2pł. Black

  • TK Lighting Zwis pojedynczy Alambre

  • ZTS zwis duży (ś:37) 1 pł. / patyna + czerwo...

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu