Start Arrow Finanse i prawoArrow Ubezpieczenie mieszkania – jakie dokumenty?

Ubezpieczenie mieszkania – jakie dokumenty?

Po ostatnich pęknięciach rur w naszym budynku, postanowiłam ubezpieczyć mieszkanie. Jestem samotna mamą i koleżanka podpowiedziała mi, że z tego tytułu mogę przy zawieraniu umowy mogę uzyskać jakąś zniżkę – czy to prawda? Ponadto, proszę mi powiedzieć, czego będzie ode mnie wymagało towarzystwo ubezpieczeniowe przed zawarciem umowy?

Czytelniczce odpowiadają eksperci z portalu Ubezpieczenie.com.pl:

Niestety towarzystwa ubezpieczeniowe nie przewidują ulgi z tytułu samotnego wychowywania dzieci. Zniżki można uzyskać np. za ubezpieczenie kolejnej nieruchomości, za jednoczesne ubezpieczenie mieszkania i np. samochodu, za kontynuację polisy w danym zakładzie ubezpieczeń. Nie ma natomiast zniżek, które odnosiłyby się do sytuacji społecznej klientów.

Jeśli chodzi o to, jakie dokumenty są niezbędne do ubezpieczenia mieszkania, wszystko zależy od zakresu polisy (co chcemy ubezpieczyć i od jakich ryzyk) oraz od sum ubezpieczenia.

W standardowych przypadkach wystarczy zgłosić się do towarzystwa i wypełnić odpowiedni wniosek. We wniosku wskazujemy wszystkie dane, niezbędne do skonstruowania polisy. Wszelkiego rodzaju inne dokumenty (faktury, rachunki itp.) są potrzebne dopiero przy ewentualnym zgłaszaniu szkody.

Warto do wniosku ubezpieczeniowego dołączyć zdjęcia domu, by udokumentować, jaki jest stan nieruchomości w momencie zawierania ubezpieczenia. Wszystkie rachunki, faktury i dokumenty, które potwierdzają wartość mienia, należy archiwizować.

Natomiast w przypadku ubezpieczania nieruchomości na bardzo duże sumy (np. 2 mln zł), ubezpieczyciel może wymagać przedstawienia jakiś dodatkowych elementów.

(Ubezpieczenie mieszkania daje nam poczucie bezpieczeństwa)

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz

Data dodania:


Listopad 24, 2010
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: finanse i prawo