Start Arrow InstalacjeArrow Uff, jak gorąco!

Uff, jak gorąco!

Złe samopoczucie, zmęczenie, bóle głowy, nerwowość czy bezsenność to tylko niektóre odczuwalne na co dzień skutki upałów.

LARS1_1.jpg

Wprawdzie jest kilka sposobów walki z wysoką temperaturą – częste uzupełnianie płynów, otwieranie drzwi i okien, zakładanie żaluzji, itp. – ale może warto pomyśleć o klimatyzacji? Przecież już dawno minęły czasy, kiedy była ona symbolem luksusu. Dziś klimatyzacja stanowi dobre rozwiązanie, gdy pojawiają się upały, a wraz z nimi uporczywa duchota i suchość powietrza. Wokół klimatyzacji narosło jednak wiele mitów i nieścisłości, które z pewnością wymagają wyjaśnienia.

Czy klimatyzacja może być przyczyną przeziębień?

NIE, jeśli urządzenie klimatyzacyjne będzie właściwie dobrane i umiejętnie użytkowane. Specjaliści z firmy LARS zalecają zachowanie rozsądku przy sterowaniu temperaturą. W klimatyzowanym pomieszczeniu nie powinna być ona niższa od temperatury na zewnątrz o więcej niż 5–8 stopni. Gdy na dworze jest 31 st. C – bezpieczna temperatura w pomieszczeniu – zwłaszcza gdy przebywają w nim dzieci – powinna wynosić 26 st. C, w żadnym jednak wypadku nie może spaść poniżej 23 st. C.

LARS2_1.jpg

Czy klimatyzacja może powodować alergię?

NIE. Dzięki klimatyzacji wyposażonej w filtry powietrza alergicy mogą spać spokojnie. Unoszące się  w pomieszczeniach pyłki, drobnoustroje i cząsteczki kurzu wciągane są przez wentylator klimatyzatora i osadzają się na filtrze. Nowoczesne klimatyzatory wyposażone są również w kolektor plazmowy, który umożliwia oczyszczanie powietrza z dymu i pyłków unoszących się w pomieszczeniu. Ponadto znajdujący się klimatyzatorach filtr unieszkodliwia ponad 95% bakterii oraz wyłapuje z powietrza 99% kurzu.

Czy trudno jest dbać o urządzenia klimatyzacyjne?

NIE, wystarczy wykonać przegląd i odgrzybianie dwa razy w roku, aby mieć pewność, że nic nie zagraża naszemu zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Dzięki prostym, ale regularnym czynnościom konserwacyjnym, możemy cieszyć się komfortem przez długie lata.

Czy klimatyzacja tylko chłodzi?

LARS3_1.jpg

NIE. W chłodniejszy wieczór urządzenie klimatyzacyjne może być również źródłem ciepłego powietrza. Temperaturą można sterować w zależności od indywidualnych potrzeb domowników.

Czy nowoczesną klimatyzację można stosować w pokojach dziecięcych?

TAK, nawet jest to wskazane, zwłaszcza w przypadku dzieci uczulonych na roztocze bądź cierpiących na astmę. Uciążliwe objawy alergiczne zniweluje zainstalowanie właśnie klimatyzacji. Przy ustawianiu parametrów należy jednak pamiętać o różnicy między temperaturą w pokoju i na zewnątrz. Różnica nie powinna przekraczać 5 st.C.

Czy klimatyzacja ma wpływ na wydajność w pracy?

TAK, ponieważ zbyt wysoka temperatura gwałtownie obniża wydajność umysłową, a przy tym efektywność pracy. Jest to szczególnie widoczne w okresie letnim, kiedy za oknem LARS4.jpgupał, w pomieszczeniach (np. biurowych) nie ma czym oddychać, a wiatraki i wentylatory nie zawsze się sprawdzają. Dzięki zainstalowaniu klimatyzacji w miejscu pracy, poprawi się nie tylko jakość i wydajność pracy, ale także jej higiena.

Czy klimatyzacja może wpływać negatywnie na inne urządzenia znajdujące się w pomieszczeniu?

NIE, wręcz przeciwnie. Dzięki zachowaniu odpowiedniej wilgotności powietrza przedłuża się żywotność innych sprzętów znajdujących się w pomieszczeniu, gdzie zainstalowana jest klimatyzacja.

fot. LARS

Autor: Lars

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa wisząca Wire Kolor 3pł

  • Kinkiet Wire Kolor

  • Lampa stołowa Maja Black

  • Nowoczesny Plafon Kantoor Black

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: instalacje