Start Arrow WykańczanieArrowSufity i ściany wewnętrzneArrow Ultracienkie płytki gresowe

Ultracienkie płytki gresowe

Pomysłów na wykończenie ścian za pomocą ceramiki jest całe mnóstwo. Producenci płytek ceramicznych prześcigają się we wzorach, kolorach, fakturach, oferując nam produkty umożliwiające wykonanie każdego, nawet najbardziej oryginalnego projektu.

 

Na rynku materiałów wykończeniowych dostępne są również płytki gresowe. Ich zalety znamy od dawna, są wytrzymałe, twarde i odporne. Teraz jednak aranżacja wnętrza z wykorzystaniem gresu może być dużo szybsza i prostsza do wykonania.

 

Nowością są ultracienkie płytki gresowe, których grubość wynosi zaledwie 4-5 mm, a nawet 3 mm. Cienki gres zachowuje jednak wszystkie właściwości tradycyjnych płytek. Jest więc odporny na uszkodzenia czy ścieranie, a także na mróz. Łatwo się czyści i nie wymaga specjalnych metod konserwacji.

 

Niewątpliwą zaletą cienkich płytek jest ich niewielka waga. Dzięki temu cięcie produktu i układanie jest dużo łatwiejsze i szybsze. Wiercenie otworów w płytkach jest również prostsze. Niewielka waga sprawia także, że płytki można układać na mniej wytrzymałych, cienkich ścianach.

(Płytki gresowe mogą być stosowane jako okładziny ścienne, ale również na blaty kuchenne lub łazienkowe.)

Walorem cienkich płytek jest przede wszystkim to, że możemy je układać na istniejącej już okładzinie ściennej, bez kucia starych płytek, bez brudu i pyłu. Oszczędzamy czas i wysiłek.

(Metoda płytka na płytkę jest prosta i szybka. fot. Grupa FLORIM www.floorgres.it) )

Łączenia tych płytek są doskonałym izolatorem wody, dlatego bez obaw możemy stosować je w łazienkach lub jako bezspoinowe blaty kuchenne.

 

Cienkie płytki gresowe można układać również na ścianach zewnętrznych, wymagać to będzie niekiedy wzmocnienia płytek siatką z włókna szklanego.

 

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wykańczanie

Obejrzyj zdjęcia domowników