Start Arrow Finanse i prawoArrowUmowy budowlaneArrow Umowa na niezmienną cenę

Umowa na niezmienną cenę

Umowa na niezmienną cenę, w skrócie umowa NC, jest to rodzaj umowy, w której płatność na rzecz wykonawcy określana jest z góry na podstawie kalkulacji przewidywanych kosztów powiększonych o zysk wykonawcy.

umowa na niezmienna ceneKalkulację tę mogą przeprowadzać niezależnie klient oraz oferenci. Przyjęta ostatecznie, w wyniku postępowania przedumownego, cena jest niezmienna i płacona niezależnie od rzeczywiście poniesionych przez wykonawcę kosztów. Wysokość tej ceny jest na ogół znana w momencie podpisywania umowy. Nie jest to jednak warunek niezbędny do zakwalifikowania danej umowy do tego rodzaju umów. Jeśli tylko ustalone zostały podstawy do określenia ceny i przyjęto, że będą one niezmienne i niezależne od rzeczywistych kosztów, to taką umowę należy zakwalifikować do umów na niezmienną cenę.

A zatem, np. w sytuacji, gdy nieznane są dokładnie ilości robót w momencie podpisywania umowy, natomiast określono dokładnie ceny jednostkowe tych robót i przyjęto, że nie ulegną one zmianie, to taką umowę uważa się za umowę na niezmienną cenę, choć jej wysokość nie jest dokładnie znana.

Autor: Wydawnictwo WEKA

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Sierpień 20, 2009
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty