Start Arrow Finanse i prawoArrow Umowa z deweloperem krok po kroku

Umowa z deweloperem krok po kroku

Decyzja o zakupie mieszkania jest jedną z najtrudniejszych i najbardziej odpowiedzialnych w dorosłym życiu. Nim dojdzie do ostatecznej transakcji warto więc wiedzieć, na co szczególnie zwrócić uwagę, by nie kupić kota w worku.

Zobacz także:

Znalezienie wymarzonego M to pierwszy krok ku własnej niezależności. Warto pamiętać jednak, by w przypływie radości nie pominąć istotnych szczegółów, które zaważą nie tylko na wartości nieruchomości, ale również zadecydują o późniejszym komforcie mieszkania.

(Na co zwrócić uwagę kupując nowe mieszkanie od dewelopera? fot. archiwum DOM.pl)

Jak wybrać dewelopera?

Firm deweloperskich jest obecnie na rynku bardzo dużo. Im większe miasto, tym konkurencja wzrasta. Zanim więc wybierzemy odpowiedniego wykonawcę, powinniśmy go dokładnie sprawdzić. Pierwszym etapem jest prześledzenie jego wcześniejszych inwestycji oraz uzyskanie opinii osób, które współpracowały już z tym inwestorem. Dzięki temu uzyskamy wstępny obraz firmy. Do tego warto skorzystać z mniej inwazyjnej metody, czyli prześledzenia mediów oraz internetu.

Co istotne – znalezione w sieci opinie nie zawsze są odzwierciedleniem rzeczywistej sytuacji, ponieważ np. na forach można pisać wszystko, bez większych konsekwencji. Dlatego nim postawimy na kimś przysłowiowy krzyżyk, sprawdźmy wszelkie możliwe źródła informacji.

Wiarygodnej opinii możemy zasięgnąć między innymi w Polskim Związku Firm Deweloperskich oraz w Krajowym Rejestrze Sądowym. W tych instytucjach mamy szansę dowiedzieć się przede wszystkim czy dana firma nie jest w stanie upadłości lub likwidacji.

Nie zapominajmy również o niewielkich, choć niezwykle ważnych szczegółach, jak sprawdzenie czy ziemia pod budowę nieruchomości należy do dewelopera oraz czy posiada on pozwolenie na budowę. Po tych wszystkich czynnościach można śmiało przystępować do podpisywania umowy przedwstępnej.

NA NASTĘPNEJ STRONIE PRZECZYTASZ,
CO POWINNA ZAWIERAĆ UMOWA PRZEDWSTĘPNA i UMOWA PRZYRZECZONA:

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Grudzień 21, 2011
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: finanse i prawo