Start Arrow WnętrzaArrowPozostałe wnętrzaArrow Upał na poddaszu. Jak sobie z nim poradzić?

Upał na poddaszu. Jak sobie z nim poradzić?

Upał każdemu już dał się we znaki. Na poddaszu jest szczególnie dotkliwy. Jak skutecznie poradzić sobie z trwającymi upałami? Oto nasze porady. Sprawdź i zainspiruj się!

Zasłoń okna od wewnątrz 

… to sprawdzony sposób na zmniejszenie temperatury na poddaszu. Zatrzymaj promienie słoneczne przed szybą za pomocą markizy. W sprzedaży mamy dostępne markizy do okien dachowych, które idealnie ochronią nas przed upałem. 

Gotuj wieczorami 

Codzienne przygotowywanie posiłków w czasie upałów bywa uciążliwe. Radzimy więc przygotowywać potrawy dzień wcześniej – wieczorem, kiedy temperatura na zewnątrz jest niższa. Dzięki temu wytworzysz mniej ciepła, a mieszkanie nie nagrzeje się podczas gotowania. 

Przewietrz poddasze 

Zamiast szczelnie zamykać mieszkanie na cały dzień, otwórz okno (skierowane na północ lub ulokowane w cieniu). W ten sposób wywołasz ruch powietrza we wnętrzu i będziesz mógł odetchnąć. Innym rozwiązaniem jest uchylenie drzwi na klatkę schodową. 

Otwieraj okna w nocy 

… to bardzo ważne! Nocą temperatura jest zdecydowanie niższa, dlatego należy to wykorzystać i schłodzić wnętrze domu czy mieszkania. Pamiętaj, aby przed zaśnięciem przykryć się lekką kołdrą, aby nie zmarznąć. 

Dużo ciekawych artykułów, zdjęć, propozycje aranżacji mieszkania i domu na dom.pl

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


lipiec 1, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza