Start Arrow OgródArrow Uprawa i właściwości oregano…

Uprawa i właściwości oregano…

Oregano (inaczej lebiodka pospolita) to zioło, o bardzo aromatycznych liściach. Świeże lub suszone najczęściej używane jest jako przyprawa do sosów, zup i potraw mięsnych. Miłośnicy włoskich dań nie wyobrażają sobie gotowania bez tej przyprawy. To obowiązkowy dodatek do pizzy lub makaronu. Sprawdź, jak uprawiać oregano i poznaj właściwości tej aromatycznej przyprawy…

Uprawa 

Oregano lubi słońce. Warto więc posadzić je w nasłonecznionym miejscu. Co ciekawe, przyprawie tej należy zapewnić suchą i kamienistą glebę. Oregano uprawia się także w małych pojemnikach/doniczkach, które pięknie udekorują kuchnię!

Suszenie 

Oregano zbieramy, gdy tylko zacznie kwitnąć. Pamiętaj, aby zrywać małe gałązki, unikaj zaś tych większych i grubszych łodyg. Gdy zioło to jest w pełni rozkwitu, jego smak jest najbardziej aromatyczny. Zerwane łodygi należy zawiązać w tzw. pęki i powiesić w ciepłym, suchym i ocienionym miejscu. Nie wolno suszyć tej przyprawy na słońcu! Co ciekawe, suszone liście oregano mają o wiele intensywniejszy smak niż te – świeże. 

Zastosowanie

Zapewne każdy z nas zna oregano jako przyprawę. Jej szerokie zastosowanie w kuchni ma rzeszę swoich zwolenników. Przyprawa ta doskonale sprawdzi się jako dodatek do sałatek, zup, sosów oraz warzyw. Warto dodać, że zastosowanie oregano w kuchni to niejedyna możliwość… Zioło to ma właściwości lecznicze. Doskonale radzi sobie przy kolkach i niestrawności, a także w leczeniu kaszlu. Co ciekawe, oregano odstrasza mole! 

 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Czerwiec 10, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty