Start Arrow Wiadomości Arrow Urządzamy pokój dla ucznia

Urządzamy pokój dla ucznia

Moment powrotu do szkoły po długich wakacjach może być trudny. Tym bardziej warto dołożyć starań, żeby pokój naszej pociechy był komfortowy i przepełniony pozytywną energią, która motywuje do pracy i zdobywania nowych umiejętności. Organizując kącik do nauki, miejmy na uwadze również strefę wypoczynku i zabawy. I co najważniejsze: pamiętajmy, że aranżowane pomieszczenie jest królestwem naszego dziecka, dlatego uwzględnijmy jego własne pomysły.

Trudno wyobrazić sobie pokój ucznia bez biurka. Kluczową kwestią jest odpowiednia, dostosowana do wzrostu dziecka wysokość blatu. Wygodne biurko powinno być także wyposażone w szuflady, które pomieszczą szkolne przybory, zeszyty i podręczniki. Często spotykanym problemem jest zapadające się dno szuflady. W tej sytuacji możemy zamontować wzmocnienia w postaci listewek, jednak w pierwszym rzędzie należy trwale przykleić dno szuflady do tylnej ścianki. Jeżeli zastosujemy super wytrzymały klej Fix ALL High Tack firmy Soudal, zyskamy pewność, że szuflada będzie stabilna, nawet przy dużym obciążeniu.

Z pomocą tego kleju bez problemu zamocujemy również dodatkowe półki ścienne na książki, unikając wiercenia i kołkowania. Fix ALL High Tack ma perfekcyjną przyczepność do wszelkich materiałów budowlanych i konstrukcyjnych, a dzięki bardzo wysokiej sile spojenia początkowego – celująco zda egzamin tam, gdzie nie ma możliwości mechanicznego podparcia klejonego elementu. W przypadku lżejszych przedmiotów, takich jak tablica korkowa czy niewielkie dekoracje w pokoju małego ucznia, bardzo dobrym rozwiązaniem będzie Fix ALL Flexi.

Zwłaszcza na początku roku szkolnego dzieci mogą mieć trudność z utrzymaniem uwagi – bywają rozkojarzone i niecierpliwe. Porządek na blacie biurka z pewnością pozytywnie wpłynie na ich koncentrację. Pod tym względem pomocne będą pojemniki na kredki, ołówki i inne szkolne akcesoria. Takie pojemniki możemy wykonać sami ze zwykłej sklejki, możemy także zastosować plastikowe butelki po odcięciu ich górnej części lub puszki po kawie. Aby wszystkie pojemniki znajdowały się w jednym miejscu – warto przytwierdzić je do wspólnej podstawy, np. do drewnianej deseczki. W tym celu wystarczy sięgnąć po Fix ALL Turbo, który łączy nierozerwalnie już w przeciągu 20 minut. Jeśli pojemniki wykonane są z przezroczystego materiału – zastosujmy Fix ALL Crystal o całkowicie przejrzystej spoinie.

Naukę uprzyjemniać będzie również odpowiednia kolorystyka pomieszczenia. Z reguły polecane są stonowane barwy, które można przełamać intensywnym, odważnym akcentem. Pamiętajmy jednak, że idealny pokój dla ucznia to pokój, w którym dziecko czuje się jak u siebie. Dlatego najlepiej dobrać takie kolory ścian i dodatków, którymi samo chętnie się otacza.

FIX ALL

Źródło:..... ......


Wszystkie komunikaty (7439)

Dodane przez: BestBrandsPR

BestBrandsPR
Dodaj komentarz

Data dodania:


sierpień 26, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: pokój dziecka