Start Arrow WnętrzaArrowPokój dzieckaArrow Urządzamy sypialnię dla dziecka

Urządzamy sypialnię dla dziecka

Łóżko to świątynia każdego człowieka. Dla Twojego dziecka to miejsce wyjątkowo ważne, ponieważ spędza tam około 10-12 godzin na dobę. Sen dla dziecka jest równie ważny jak jedzenie – dziecko we śnie rośnie, organizm tworzy nowe komórki, mięśnie się wzmacniają, a zdobyta w dzień wiedza systematyzuje się. Dlatego też należy zapewnić mu w tym miejscu jak najlepszy komfort.

Jaka powinna być pościel dla dziecka? Na pewno dobrej jakości. Powinna być to pościel bawełniana. Ponadto dodatkowo w przypadku niemowlaków należy pamiętać, żeby pościel była antyuczuleniowa.

W pościeli dziecięcej, ale również tej dla dorosłych liczy się przede wszystkim… dotyk. Kiedy jest miękka i miła w dotyku, czyli gęsto tkana, przyjemniej jest się w nią wtulić. Ponadto pościel z dobrej jakości bawełny po praniu zachowuje swoje właściwości.

Wzory

Nie wszystkie dzieci chętnie kładą się spać. Tutaj pojawia się miejsce na wyobraźnię rodzica. Są różne metody. Czytanie bajki i opowiadanie przeróżnych historii na pewno pomaga, ale to już jest metoda na „króliczka upolowanego”, czyli malucha w łóżeczku. A czym można zwabić go do łóżka? Ciekawie wyglądającą pościelą.

Wzory i aplikacje na pościeli mogą zapraszać. Aby właśnie tak było powinny być raczej stonowane i proste. Nie oznacza to jednak, że nie mogą być pomysłowe i fantazyjne. Nadmiernie zdefiniowane motywy nie sprzyjają wypoczynkowi. Łóżko, jego otoczenie oraz pościel mają działać uspokajająco, wprowadzać w stan relaksu i przenosić w świat marzeń sennych. Oto kilka pomysłów.

(fot. Kidstown.pl)

(fot. Kidstown.pl)

(fot. Kidstown)

(fot. Kidstown.pl)

(fot. Kidstown.pl)

(fot. Kidstown.pl)

Królestwo snu

Do ciekawie wyglądającego łóżka dziecko będzie się kładło chętniej. Inspiracją do pójścia spać może być bajkowa aplikacja. Mała księżniczka chętnie wskoczy do łóżka w romantycznych kolorach.

Tajemniczy ogród

Pościel może być nie tylko świetnym polem do popisu dla wyobraźni dziecka, ale również dla rodziców. Łóżko może być niezwykłą krainą, a pościel tematem bajki i rozmowy przed snem. Elfy mogą mieć swoje imiona i misję – przybyły na poduszkę specjalnie po to, by przeprowadzić małego bohatera w krainę snów i szeptać same najładniejsze bajki.

Czary mary

Dzieci tworzą świat w wyobraźni na podstawie bieżących informacji. To magiczna kraina, której zasady funkcjonowania ustalają same. Pościel może oswajać ich lęki i niepokoje. Komplet z kolorowymi smokami (które nie zieją ogniem) i tajemniczymi znakami (które mogą oznaczać codziennie coś innego) może stanowić przekaz, że nie taki smok straszny jak go malują

Mądra bajka

Dzięki wyobraźni dziecko może uczyć się unikania przyszłych negatywnych zdarzeń. Dla nich może to być zabawa z wyobraźnią, a dla nas to świetny pretekst do opowiedzenia przed snem bajki o ruchu drogowym, która uczy…

Harmonia uspokaja, dlatego też należy umiejętnie i z wyczuciem dobierać elementy wystroju sypialni dziecka. Odpowiednia pościel pomaga odsunąć bodźce z całego dnia i wprowadzić w świat wyobraźni i snu.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Komentarze

Najnowsze komentarze

krysia Odpowiedz 2015-08-26 14:47:22

moja pociecha jest na etapie hello kitty i cały czas śpi pod taką elway.biz/103-posciel-dziecieca-140x200.html. chyba muszę dokupić drugi taki sam komplet, bo jak lato się skończy to pościel w jeden dzień nie wyschnie po praniu ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty