Start Arrow WnętrzaArrowŁazienkaArrow Urządzanie długiej i wąskiej łazienki

Urządzanie długiej i wąskiej łazienki

Długą i wąską łazienkę spotykamy jeszcze w starym budownictwie. Jeżeli zakupiliśmy właśnie lokal do remontu, te parę wskazówek powinno nam się przydać. Bowiem urządzenie łazienki o takim kształcie wcale nie musi być nieciekawe i niefunkcjonalne. Wystarczy trochę prostych trików, a nasza toaleta stanie się salonem kąpielowym.

Mamy kilka głównym problemów, które dotyczą długiej i wąskiej łazienki. Po pierwsze jej „nieustawność”, brak miejsca na szafki i półki. Po drugie konieczność uszeregowania wszystkich sprzętów w jednej linii. A po trzecie zaburzone proporcje, przez które wydaje nam się być w tunelu, a nie miejscu przeznaczonym na toaletę i relaks.

Tubadzin_Ottawa.jpg

Wnętrze urządzone w starym stylu bez zbędnych elementów i ozdób (fot. Tubądzin)

Dwie strefy

Aby nasze pomieszczenie uczynić bardziej funkcjonalnym, wydzielmy w nim dwie odrębne strefy. Możemy to zrobić za pomocą glazury i szafek. Jeden kolor ścian, bliżej drzwi, zaznacza granice strefy „toaletowo – higienicznej”, w której umieszczamy umywalkę i sedes. Nad nimi zawieszamy duże lustro, najlepiej jednak – by optycznie poszerzyć pomieszczenie – takie samo zawieśmy i po drugiej stronie.

Kolejna strefa, wyznaczona nieco ciemniejszą barwą ścian, jest strefą „kąpielową” i znajduje się w głębi pomieszczenia. W strefie tej najistotniejszym elementem jest wanna.

Wanna na samym końcu

Wanna ustawiona na końcu pomieszczenia pod krótszą ścianą to najlepsze wyjście. Dzięki takiemu zabiegowi ciasne i zbyt długie w porównaniu do szerokości wnętrze, zostanie optycznie skrócone i poszerzone. Proporcje pomieszczenia są więc zdecydowanie lepsze.

Ale to nie koniec trików z wanną. Jeżeli klasyczną długą i prostokątną wannę obudujemy z obu stron, sięgając od ściany do ściany utworzą się nam szerokie półki, na których możemy poustawiać przybory do kąpieli.

dluga_i_waska.jpg
Wannę zabudowujemy wzdłuż krótszej ściany naprzeciw drzwi.

Gdzie to poustawiać?

Przybory toaletowe i kosmetyczne schowajmy w szafkach znajdujących się w rogach pomieszczenia. Wspomnieliśmy już o zabudowaniu wanny, teraz pomyślmy w jaki sposób umieścić szafkę przy drzwiach. Wybierzmy narożną zabudowę, najlepiej asymetryczną. Jej dłuższa część przeniesiona zostanie na długą ścianę, dzięki czemu nie będziemy mieć trudności z otwieraniem drzwi. Oczywiście jest to rozwiązanie dla tych pomieszczeń, które mają drzwi na krótszej ścianie naprzeciw usytuowanej wanny.

Urządzanie wąskiego i długiego pomieszczenia, dzięki zabawie barwami, fakturami płytek może uczynić z niego oryginalną łazienkę, niespotykaną u sąsiadów w nowopostawionym bloku.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: łazienka