Start Arrow Budowa domuArrowDachy i system rynnowyArrow Uszczelnianie rynien

Uszczelnianie rynien

Ostatni dzwonek

Gorące lato, a z nim wysokie temperatury powodują, że elementy łączące (uszczelki) odcinki rynien często ulegają deformacji i tracą swoje właściwości uszczelniające (wysychają, pękają). Jesienią dojdą dodatkowe opady oraz liście gromadzące się w rynnach, a zimą deszcz, śnieg oraz lód. Mało która, kilkuletnia rynna, wytrzyma taką gamę „tortur”. Z czasem zacznie przeciekać, a przecieki będą się powiększać, co spowoduje, że rynny przestaną spełniać swoją podstawową rolę zabezpieczającą. Nieszczelna rynna podczas opadów deszczu nie będzie chroniła naszych ścian zewnętrznych, a woda będzie spływała po ścianach i tynkach (brudząc je, a co gorsza tworząc pęknięcia na ścianach i bąbelki powietrza). Wpłynie to na obniżenie właściwości termoizolacyjnych elewacji, a również niekontrolowany odpływ wody będzie powodować podmoknięcia fundamentów i „nabieranie” wody przez elementy konstrukcyjne budynku, co w dłuższym okresie może doprowadzić do ich osłabienia. Możemy uniknąć tego typu sytuacji uszczelniając łączenia rynien, ponieważ to one są najbardziej narażone na deformacje i zniekształcenia. Teraz jest ostatni dzwonek, aby uszczelnić rynny póki nie rozpocznie się pora deszczowa.

Oszacujmy stan rynien

Najpierw powinniśmy ocenić, w których miejscach rynna jest nieszczelna. Najprostszą metodą jest wlanie wody do rynny – miejsca, w których będzie ona przeciekała należy zabezpieczyć. Możemy użyć do tego uszczelniaczy (np. Tytan Kauczuk). Są one proste w użyciu i charakteryzują się doskonałą przyczepnością do większości powierzchni porowatych i nieporowatych. Kauczuk do uszczelniania rynien powinien nadawać się do użycia w wilgotnych jak i suchych warunkach ( np. Tytan Kauczuk), co w przypadku uszczelniania rynien jest istotną cechą. Niejednokrotnie nie zwracamy uwagi na barwę uszczelniacza, a po jego użyciu nie możemy go pomalować. Dlatego wybierzmy taki rodzaj uszczelniacza, który jest malowalny (np. Tytan Kauczuk) – wówczas zaklejone miejsca po pomalowaniu nie będą odznaczały się od reszty rynny. Użyty przez nas uszczelniacz powinien być odporny na działanie czynników atmosferycznych oraz promieniowanie UV.

To łatwa sprawa

Uszczelniacz Tytan Kauczuk (dostępny w czterech kolorach: bezbarwnym, białym, brązowym i czarnym) może być stosowany nawet przez laika. Jest on łatwy w użyciu a jego parametry nie zmieniają się w czasie (producent uszczelniacza Tytan Kauczuk daje nam 2 letnią gwarancje na uszczelnione powierzchnie). Każdy z nas może uszczelnić rynny i tym samym zabezpieczyć dom przed skutkami długiej jesieni (jak zapowiadają synoptycy ma ona obfitować w deszcze). Powodzenia.

Autor: E.C.H.O. COMMUNICATIONS

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Komentarze

Najnowsze komentarze

gra001 Odpowiedz 2010-01-14 20:06:47

jak ktos ma problemy z przeciekajacym dachem to polecam srodek fillcoat mozna go stosowac w kazdych warunkach pogodowych, podczas deszczu, opadów śniegu, mrozu! mogze byc nakładany w zasadzie na każdą powierzchnię: dachy, smoły, powłoki bitumiczne, asfalt, PCV, poliester, ocynk, aluminium, szkło, dachówki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: dachy i system rynnowy