Start Arrow Wiadomości Arrow Uwolnij przestrzeń w mieszkaniu!

Uwolnij przestrzeń w mieszkaniu!

Celebrowanie czasu spędzanego w domu, czerpanie radości ze zwykłych codziennych czynności to coraz częściej pojawiająca się odpowiedź na pęd współczesnego świata. Miejscem ucieczki, azylem, w którym odnajdujemy spokój i poczucie bezpieczeństwa staje się DOM. Coraz powszechniej traktujemy go również jako miejsce pracy i realizowania własnych pasji.

Wiele osób przekonało się, że praca w otoczeniu ważnych dla nas przedmiotów, przy ukochanej muzyce i z ulubionym kubkiem pełnym świeżo zaparzonej kawy, to najlepsze antidotum na korporacyjny stres. — Poczucie, że to ja zarządzam swoją pracą, to mój krok ku wolności – mówi w jednym z wywiadów holenderska trendwatcherka Li Edelkoort i podkreśla, że istnieją badania, z których wynika, że pracując w domu, jesteśmy bardziej skoncentrowani i zrelaksowani. Jednym słowem: szczęśliwsi. W istocie – kiedy życie staje się tworzeniem, a nie walką o przetrwanie, uwalniamy się od negatywnych emocji. Socjologowie zwracają uwagę na zjawisko pracy, która sprzyja zwykłemu życiu. Umiejętność pozostawania w zgodzie z samym sobą i swoimi wartościami jest parawanem, chroniącym osoby pracujące z pasją przed zawodowym wypaleniem. A więc najwyższy czas zatrzymać się i pomyśleć, czego naprawdę chcemy – przekonują zwolennicy modnego slow movement, ruchu który zachęca do zwolnienia obrotów i spokojnego smakowania każdej chwili.

W zasadzie coraz mniej ważne jest, czym konkretnie się zawodowo zajmujemy. Nowe technologie sprzyjają traktowaniu każdego zajęcia tak, jakbyśmy wykonywali wolny zawód. Malowanie obrazów, projektowanie ubrań, pisanie książek. VOX zachęca, abyśmy robili to co lubimy, tak jak lubimy i w otoczeniu, które nam sprzyja. Każdy proces kreacji wymaga odpowiedniej przestrzeni. Warto urządzić ją tak, żeby twórczy bałagan nie zakłócał nam codziennych czynności. Pracownia wydzielona z sypialni, warsztat urządzony w garażu, czy ciemnia fotograficzna zaaranżowana w części łazienki – tu praca i życie przeplatają się tworząc równoprawne przestrzenie. Potrzeba dobrej organizacji i utrzymania porządku staje się naturalnym wyzwaniem. Pojawia się tylko pytanie: gdzie znaleźć miejsce na cały ten „twórczy nieład”, w którym każda rzecz jest tak samo istotna i domaga się należytej uwagi?

VOX proponuje rozwiązania do artystycznych wnętrz, które będą wspierać nasz kreatywny styl życia. Mając na uwadze, że twórczość zrodzona z pasji nie znosi nudy, projektanci i styliści marki pokazują meble, oświetlenie i dodatki z różnych kolekcji, które pomogą wykreować miejsce dostosowane do potrzeb użytkownika. Polecane szuflady, pojemniki, skrzynki i schowki pozwolą dowolnie zorganizować i przearanżować przestrzeń. Takim meblem, idealnym do przechowywania narzędzi, taśm i tysięcy śrubek, jest biurko Smart – niezastąpione w domowym warsztacie. Z podwójnym regulowanym blatem, kontenerkami i nadbudowanym regałem będzie superbohaterem każdej kreatywnej przestrzeni. Wysokość półek można dowolnie wyznaczać, a blat podwyższać lub opuszczać wedle potrzeb.

Możemy dostawić do niego obrotowe krzesło U&D z regulowaną wysokością siedziska i dodać lampę Job z ruchomym ramieniem. A jeśli miejsca na przechowywanie wszystkich potrzebnych drobiazgów będzie nadal za mało, z pomocą przyjdą nowatorskie drzwi Smart z mufami i całą gamą przydatnych akcesoriów.

W pracowni tkackiej wyzwaniem będzie znalezienie miejsca na motki wełen, krosna, nożyczki, szydła i próbniki. Szczególnie kiedy pokój będący za dnia pracownią, wieczorem zamienia się w sypialnię.

Regał Balance nie zajmuje dużo miejsca, a mimo to zmieści wszystkie niezbędne przybory tkackie. Można złożyć go samodzielnie bez użycia narzędzi i śrub. Wystarczy wybrać podest, za pomocą specjalnych plastrów przymocować skrzynki i przykryć całość półką. W ten sposób stworzymy całkiem sporą przestrzeń do przechowywania. Jeśli dzielisz przestrzeń pracowni z drugą osobą niezastąpionym rozwiązaniem będzie biurko Worknest projektu Wiktorii Lenart.

Dwa drewniane blaty przedzielone parawanem to zestaw, który zbuduje osobistą przestrzeń do pracy dopasowaną do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika.

VOX zachęca do wygospodarowania w domu wygodnego, przyjaznego miejsca do pracy. Od naszej inwencji zależy, gdzie je zaaranżujemy – w salonie, kuchni, sypialni. Najważniejsze, by PRACOWNIA była nasza. Urządzona tak, aby to nam było w niej dobrze. Pomysłów aranżacyjnych może być nieskończenie wiele, bo ilu nas twórców, tyle kreatywnych wizji na własną przestrzeń.

Zobacz więcej: www.meble.vox.pl.

VOX

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 1, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty