Start Arrow Wiadomości Arrow Vademecum mebli dziecięcych

Vademecum mebli dziecięcych

Niech nas nie zmylą piękne, kolorowe fronty i bajkowe dekoracje. Wybór mebli do pokoju dziecięcego jest jeszcze trudniejszy niż do salonu czy sypialni. Odpowiedzialny rodzic musi zwrócić dodatkowo uwagę na kwestie związane z ich bezpieczeństwem i trwałością. Warto posłuchać rad eksperta- Michała Urbańskiego, właściciel marki dziecięcej Miretto.

Pokój dziecięcy - aranżacja Miretto

fot. Miretto

Idealne meble dziecięce powinny łączyć w sobie 3 elementy – dobry design, trwałość i bezpieczeństwo dla maluchów podczas użytkowania. O ile wygląd mebli jest kwestią gustu i preferencji rodziców i dzieci, o tyle ich trwałość i bezpieczeństwo można obiektywnie zweryfikować jeszcze przed zakupem biurka, szafy czy łóżka do pokoju dziecięcego. Nie powinniśmy tych kwestii bagatelizować, bo w przeciwnym razie zaraz staniemy w obliczu ponownego kupna mebli bądź co gorsza odbije się to na zdrowiu naszej pociechy. Dwa z pozoru bardzo podobne meble potrafią diametralnie różnić się pod względem jakości zastosowanych materiałów, a w konsekwencji dbałości o bezpieczeństwo i zdrowie maluchów.

Pokój dziecięcy - aranżacja Miretto

fot. Miretto

Jak podkreśla Michał Urbański z sieci salonów Miretto (www.miretto.pl): – Meble powinny być odpowiednio wyważone, tak aby nie przechylić się na dziecko. Zbyt lekki, a na dodatek bardzo wysoki mebel może się przewrócić i zrobić maluchowi krzywdę. Sprawdźmy w salonie meblowym, czy szafa lub regał jest stabilny i trudny do przesunięcia. W niektórych przypadkach wskazane jest przykręcenie mebla do ściany przy której jest usytuowany. Z wagą mebla przeważnie idzie w parze solidność konstrukcji. Biurka, szafy i inne wyposażenie wykonane z najtańszych półproduktów (płyt meblowych, zawiasów, łączeń) bardzo szybko tracą swoje walory użytkowe. – W meblach Miretto stosujemy drewno sosnowe i grubą płytę MDF. Pracujemy na akcesoriach meblowych renomowanej marki Blum. Dzięki temu mamy gwarancję, że meble są bezpieczne dla dzieci i będą im służyły przez długie lata – dodaje ekspert.

Pokój dziecięcy - aranżacja Miretto

fot. Miretto

Niezwykle istotne jest, aby narożniki mebli były zaokrąglone. Podczas zabawy dzieci dosyć często uderzają się o ranty i ostre naroża. Każde tego typu zderzenie będzie skutkować u nich siniakami albo nawet rozcięciami. – Wystarczy odpowiednie wyprofilowanie tych elementów mebla, a rodzice będą mogli czuć się spokojniejsi o bezpieczeństwo dzieci – dodaje Michał Urbański. W meblach wyposażonych w szuflady, a więc biurkach, szafach, komodach wygodnym, a zarazem praktycznym rozwiązaniem jest system cichego domykania szuflad. Dzięki temu dziecko nie przytrzaśnie sobie dłoni, a dodatkowo wyeliminowany jest hałas związany z ich energicznym zamykaniem. Jak zwykle w tego typu przypadkach przysłowiowy diabeł tkwi w szczegółach. Ważne, żeby osprzęt meblowy pochodził od renomowanego producenta, który zagwarantuje jego niezawodność i długą żywotność. – W naszych meblach stosujemy prowadnice renomowanej firmy Blum z systemem Blumotion. Niezależnie od wielkości lub ciężaru szuflady oraz siły z jaką jest ona zamykana Blumotion działa adaptacyjnie i dba o delikatne i ciche zamykanie – podkreśla Michał Urbański z Miretto (www.miretto.pl). W przypadku mebli malowanych, lakierowanych warto zwrócić uwagę, aby produkty zastosowane do ich wykończenia (farby, lakiery) miały stosowne atesty i były dopuszczone do stosowania w pokojach dziecięcych. Konkretnie chodzi tu o wymagania europejskiej normy EN-71:1994/3 „Bezpieczeństwo zabawek”.

Pokój dziecięcy - aranżacja Miretto

fot. Miretto

Z ofertą Miretto można zapoznać się na stronie internetowej www.miretto.pl oraz profilu na Facebooku:
https://pl-pl.facebook.com/meblemiretto.

Marka dysponuje siecią 7 salonów firmowych w największych polskich miastach.

Meble Miretto

fot. Miretto

Meble Miretto

fot. Miretto

Meble Miretto

fot. Miretto

Dodane przez: HSH PR

HSH PR
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 14, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty