Start Arrow OgródArrowMała architektura, taras i ogród zimowyArrow W czym przechowywać narzędzia ogrodnicze?

W czym przechowywać narzędzia ogrodnicze?

Aby nasz ogród był estetyczny i zadbany, trzeba mu poświęcić wiele pracy. Łączy się to niestety z koniecznością zaopatrzenia się w dużą ilość akcesoriów. Narzędzia, takie jak łopaty czy szpadle, oraz inne użyteczne przedmioty zajmują niestety sporo miejsca. Dobrym wyjściem jest zatem umieszczenie w ogrodzie schowka na narzędzia.

Schowek narzędziowy to rozwiązanie bardzo praktyczne. Przede wszystkim dzięki niemu narzędzia ogrodnicze nie muszą być przechowywane w domu, co pozwala zaoszczędzić miejsce. Po drugie, pracując w ogrodzie mamy wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy pod ręką. Nie musimy zatem tracić czasu na ich przynoszenie i odnoszenie. Nie należy jednak zapominać, że oprócz funkcji użytkowej, schowek na narzędzia jest także elementem aranżacyjnym, powinien zatem być estetyczny.

Klasyczny schowek narzędziowy

Schowek nie musi być wielki. Do małego ogrodu pasuje schowek narzędziowy w wersji mini. Przypomina on kształtem sporą szafę. Jeśli wybierzemy prosty w kształcie schowek, wówczas nie będzie zajmował zbyt wiele miejsca i bez trudu zmieści się w każdym kącie ogrodu.

 

(Niewielki schowek zmieści się w każdym ogrodzie, fot. Drewpack)

Schowki na narzędzia występują w różnych rozmiarach, możemy zatem wybrać taki, który najlepiej odpowiada ilości posiadanych przez nas narzędzi. Jest również kilka możliwości, jeśli chodzi o wybór kształtu dachu. Możemy wybrać schowek o prostym, płaskim dachu, możemy również wybrać dach spadzisty. Ta druga możliwość ma wielu zwolenników – spadzisty dach jest bowiem bardzo ciekawy aranżacyjnie.

 

(Na rynku dostępne są różne wielkości schowków, fot. Drewpack)

Dach schowka może być stylizowany, na przykład pokryty czerwonym gontem. jest to ozdobne i bezpretensjonalne rozwiązanie.

 

(Czerwony dach dodaje uroku, fot. Drewpack)

Wygodne rozwiązanie to schowek zbudowany na planie pięciokąta. Wówczas półki wewnątrz można poprowadzić tak, aby obok pozostała przestrzeń, gdzie można przechowywać sprzęt większych gabarytów. W ten sposób w schowku wygodnie zmieszczą się większe sprzęty – na przykład grabie lub łopaty.

 

(Pomysłowe rozwiązanie - domek na planie pięciokąta, fot. S-Bud)

Schowek narzędziowy z drewutnią

Dobrym pomysłem jest połączenie ze sobą dwóch funkcjonalności: schowka na narzędzia z miejscem do przechowywania drewna. Drewutnia nie musi być bowiem osobną konstrukcją – może przylegać do innego pomieszczenia. Dzięki temu zaoszczędzimy miejsce w ogrodzie.

 

(Dwa w jednym - schowek i drewutnia, fot. Drewpack)

Montaż schowka z części oferowanych rzez producenta nie jest zbyt skomplikowany. Możemy zatem bez problemu zrobić to samodzielnie. Dokonując zakupu sprawdźmy przede wszystkim, czy jest odpowiednio zaimpregnowany, oraz czy zamknięcie drzwi jest solidne – najlepiej by było, aby nie kusił złodziei.

 

 

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród