Start Arrow WnętrzaArrowSypialniaArrow W jaki sposób ustawić łóżko w sypialni? Praktyczne porady

W jaki sposób ustawić łóżko w sypialni? Praktyczne porady

Łóżko to jeden z najważniejszych mebli w sypialni. Co ciekawe, na jakość snu wpływa nie tylko miękka pościel czy dobrze wyprofilowany materac, ale również ustawienie łóżka. Podpowiadamy, gdzie i w jaki sposób ustawić łóżko, aby cieszyć się spokojnym snem. Sprawdź i zainspiruj się!

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, bezpośredni wpływ na jakość Twojego snu ma ustawienie łóżka. Nie w każdym miejscu będziesz mógł cieszyć się komfortowym i spokojnym snem. 

Ustawienie łóżka w sypialni 

Standardowe łóżka mają wielkość 90×200 cm (łóżko jednoosobowe) oraz 140x 200 cm (łóżko dwuosobowe). Aby swobodnie poruszać się wokół łóżka należy zagospodarować około 80 cm wolnej przestrzeni. Wymiary te są kluczowe w urządzaniu sypialni. Jeśli dysponujesz mniejszą przestrzenią w sypialni, pamiętaj, że odległość wokół łóżka nie powinna być mniejsza niż 55 cm. W przeciwnym razie wchodzenie i wychodzenie z łóżka może być problematyczne. 

Łóżko w sypialni powinno być ustawione tyłem do drzwi. Jeśli chcesz, aby Twoje łóżko było ulokowane przy oknie, zamontuj rolety lub żaluzje, które ochronią Twoją prywatność. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Kwiecień 16, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty