Start Arrow Wiadomości Arrow W zgodzie z siłami natury – kostka Polbruk Complex przy Osiedlu Nawigator w Gdyni

W zgodzie z siłami natury – kostka Polbruk Complex przy Osiedlu Nawigator w Gdyni

Nazwy nowo budowanych osiedli mieszkaniowych często odzwierciedlają myśl przewodnią projektu lub cechy charakterystyczne ich najbliższego otoczenia. Zrealizowane przez firmę Eurostyl Osiedle Nawigator nawiązuje bezpośrednio do tradycji marynistycznej, niemniej sama stylistyka inwestycji jest również synonimem równowagi osiągniętej, dzięki precyzyjnemu połączeniu pozornie kontrastujących ze sobą barw i materiałów. Do wypełnienia rozległej nawierzchni, uzupełniającej całą koncepcję, wykorzystano kolekcję Polbruk Complex, której kluczowymi atrybutami są stabilność i wytrzymałość.

Nadmorska harmonia żywiołów

Polbruk Complex-osiedle "Nawigator" w Gdyni, fot. Polbruk

Polbruk Complex-osiedle „Nawigator” w Gdyni, fot. Polbruk

Nie po raz pierwszy stanowiące połączenie wytrzymałości i elegancji kostki brukowe Polbruk Complex stały się zwieńczeniem współczesnych realizacji zlokalizowanych na Pomorzu. Również Osiedle Nawigator poprzez zestawienie funkcjonalnych i stylowych rozwiązań nawierzchniowych bez wątpienia stanie się ozdobą okolicznego krajobrazu, prezentując zupełnie nową odsłonę nadmorskiej architektury.Dawniej znajdujące się nieopodal morza domy budowano z myślą o tym, by jak najlepiej opierały się kaprysom zmiennej i niejednokrotnie wyjątkowo surowej pogody. Dziś, ze względu na dostęp do bardzo wytrzymałych materiałów wykończeniowych możliwe stało się realizowanie różnorodnych projektów, bez konieczności dostosowywania ich do warunków klimatycznych. Niemniej, nadmorscy konstruktorzy wciąż dbają o to, by efekty ich pracy dopasowane były do naturalnego krajobrazu wybrzeża.

„Nawigator” jest jednym z najnowszych osiedli mieszkaniowych, które na przestrzeni ubiegłych miesięcy pojawiło się na mapie Gdyni. Wystarczy jedno spojrzenie, by dostrzec subtelną, zainspirowaną otaczającą przyrodą nić, która łączy poszczególne elementy całego kompleksu. Nazwa, zapożyczona z terminologii marynistycznej, utożsamia również piękno żywiołów, z którą od wieków stykają się mieszkańcy nadmorskich miast. Nuta przewodnia niniejszej realizacji pokazuje w jaki sposób pierwiastki stojące ze sobą w sprzeczności, mogą stworzyć płynnie uzupełniającą się kompozycję. Woda, powietrze, ogień – te trzy elementy świata przyrody obrazuje bliskość morza, otwarta przestrzeń wokół zabudowań oraz płomienny, ceglany kolor zabudowań. Natomiast żywioł, którego zasadniczą cechami są trwałość, siła, równowaga oraz bezpieczeństwo, znalazł swoje odzwierciedlenie pod postacią nawierzchni ułożonej z płukanej kostki brukowej Polbruk Complex w odcieniu szarym. Ta łącząca w sobie wiele atutów kolekcja zsynchronizowała się, nie tylko z popielatą kolorystyką murów, ale i metalowym wykończeniem balkonów, klatek schodowych i ogrodzeń. Zarówno jej paleta barw, jak i niebywały potencjał aranżacyjny potrafią z łatwością stworzyć motywy korespondujące z kolorystyką nadmorskiej natury. Jednobarwna nawierzchnia, wykorzystująca zarówno prostokątne, jak i kwadratowe elementy linii Polbruk Complex, stała się ciekawą wariacją na temat najpopularniejszych rozwiązań architektonicznych opartych na ponadczasowych zasadach symetrii. Siła, tkwiąca w kostce Polbruk Complex (grubość 8 cm), to wyznacznik wysokich standardów bezpieczeństwa i funkcjonalności, a subtelna barwa, przełamana kryształkami zatopionymi w jej powierzchni, dodaje łagodności oszczędnym kolorystycznie i pozbawionym misternych zdobień nowoczesnym dzielnicom.

Nie po raz pierwszy stanowiące połączenie wytrzymałości i elegancji kostki brukowe Polbruk Complex stały się zwieńczeniem współczesnych realizacji zlokalizowanych na Pomorzu. Również Osiedle Nawigator poprzez zestawienie funkcjonalnych i stylowych rozwiązań nawierzchniowych bez wątpienia stanie się ozdobą okolicznego krajobrazu, prezentując zupełnie nową odsłonę nadmorskiej architektury.

Polbruk S.A.

Polbruk S.A. – część irlandzkiej grupy CRH plc – specjalizuje się w wytwarzaniu najwyższej jakości kostki brukowej, betonowych wyrobów drogowych i innych elementów małej architektury. Od ponad 20 lat dostarczamy Państwu materiały do aranżacji pięknych i trwałych nawierzchni, a wsparcie ze strony CRH – jednego z największych dystrybutorów materiałów budowlanych na świecie – pozwala nam wciąż się rozwijać i dążyć do tego, by kreowane przez nas przestrzenie nabierały niezwykłego charakteru. Polbruk S.A. jest największym producentem kostki i wyrobów drogowych w Polsce. Nasze produkty są powszechnie rozpoznawalne i dostępne na terenie całego kraju. Pozycja lidera zobowiązuje nas do ciągłej rozbudowy sieci dystrybucji, utrzymywania wysokiej jakości i nieustannego poszukiwania nowych rozwiązań. Bogactwo oferowanych kolekcji – ich zróżnicowane wzornictwo – odpowiada aktualnym trendom stylistycznym i daje nieograniczone możliwości realizacyjne.

Polbruk S.A.
Ul. Nowy Świat 16 c
80-299 Gdańsk
www.polbruk.pl
www.facebook.com/Polbruk

Źródło:Polbruk S.A.

Polbruk
Wszystkie komunikaty (7733)

Dodane przez: Fly PR

Fly PR
Dodaj komentarz

Data dodania:


grudzień 9, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • JAKARTA

  • Nautilus ip67. 35 W

  • Cone outdoor fitting E27 ELT. szary kamień. 100 W

  • PARASOL OGRODOWY BANANA 3M ZIELONY BOCZNY WYSI...

  • Podświetlenie nr domu Sun LED IP44

  • Promocja

    Kinkiet ogrodowy WIKI LED