Start Arrow Wiadomości Arrow Wakacje z gwarancją bezpieczeństwa – kamera WiFi jako wirtualny ochroniarz domu

Wakacje z gwarancją bezpieczeństwa – kamera WiFi jako wirtualny ochroniarz domu

Przebywanie nawet daleko poza domem wcale nie musi oznaczać braku kontroli nad naszą posiadłością. Może ją zapewnić komfortowe, ekonomiczne i proste w obsłudze rozwiązanie – tak właśnie prezentuje się bezpieczeństwo nowej ery. Inteligentny, cyfrowy obserwator pozwoli bowiem doglądać posesję w czasie rzeczywistym. Jak działają tego typu urządzenia?

Morska bryza, szum fal i rozgrzany słonecznymi promieniami piasek – kto nie rozmarzył się na myśl o upragnionym, wakacyjnym wyjeździe? Jednak, aby móc w pełni cieszyć się długo wyczekiwanym urlopem, warto domknąć wszystkie sprawy, które spędzają nam sen z powiek. Warunkiem spokojnego odpoczynku jest nie tylko wolny umysł, ale także świadomość, że pozostawione mienie jest bezpieczne. Jak ją osiągnąć? Z pomocą nadchodzi nowoczesna technologia.

fot. Yale

Zoom na bezpieczeństwo

Cyfrowa rzeczywistość, niegdyś niepokojąca i odległa, obecnie zaczyna dominować we wszystkich sferach codzienności. Rozwiązania w wersji smart to idealny sposób na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa, a jednocześnie wygody życia. Jeszcze do niedawna wyjazd na wakacje wiązał się z szeregiem przygotowań pozwalających zabezpieczyć dom. Nowoczesne osiągnięcia technologii zapewniają pełnię komfortu. Istnieje bowiem prosty sposób na kontrolę naszego mienia – jedynym warunkiem jest posiadanie smartfona i niewielkiej kamery WIFI. Jak to działa? Niezależnie od aktualnego miejsca pobytu, otrzymamy podgląd naszej posiadłości w czasie rzeczywistym. Możliwe jest to dzięki aplikacji, takiej jak Yale Home View, zintegrowanej z popularnymi systemami operacyjnymi – IOS i Android. Rozwiązanie dedykowane jest kamerze Yale WIPC-303W, która pozwala uzyskać wysokiej jakości obraz w rozdzielczości HD 720p. Można oglądać go w niemal każdym miejscu i czasie – na tropikalnej plaży, w górach czy podczas podróży. W sytuacji, gdy czujnik ruchu wykryje nawet najmniejszą aktywność, właściciel posiadłości zostaje o tym natychmiast poinformowany – otrzyma bowiem alert o rozpoznaniu ruchu. Bez względu na aktualne miejsce pobytu, aplikacja pozwala na bezzwłoczną reakcję. Za pomocą jednego kliknięcia użytkownik może uruchomić funkcję nagrywania lub wykonać fotografię. Dzięki temu, w przypadku włamania lub innych zdarzeń niepożądanych, możemy dokonać szczegółowej rekonstrukcji wydarzeń, dysponując wiarygodnym, udokumentowanym materiałem.

fot. Yale

Montaż w kilka minut

Jak rozpocząć montaż domowego systemu monitoringu? To z pozoru skomplikowane zadanie w rzeczywistości zajmuje nie więcej niż kilkanaście minut. Na początku warto dokładnie przeanalizować, w jakim miejscu zamontować kamerę. Dzięki samodzielnej instalacji indywidualnie ustalimy priorytety i ulokujemy ją w miejscu, które uznamy za najistotniejsze. Następnie wystarczy podłączyć sprzęt do sieci bezprzewodowego Internetu oraz zainstalować aplikację. Kamerę możemy zamontować na ścianie lub postawić ją na dowolnej powierzchni. Sprzęt umożliwia zdalne sterowanie za pomocą smartfona – pozwala na obrót w poziomie o 350 stopni oraz w pionie o 120 stopni. Detektory ruchu poinformują nas o obecności intruza nie tylko w ciągu dnia, ale także w nocy – są bowiem tak czułe, że wykrywają ruch aż do ośmiu metrów, także w ciemności. Ma to niebagatelne znaczenie – w takiej sytuacji czas reakcji jest bowiem kluczowy. Im szybciej policja zjawi się na miejscu, tym większe szanse ujęcia niepożądanego gościa. Warto więc odpowiednio zabezpieczyć swój majątek, dzięki czemu nawet przebywając na wakacjach, unikniemy przykrych skutków tego typu sytuacji.

fot. Yale

Dodane przez: Sfera Group

Sfera Group
Dodaj komentarz

Data dodania:


lipiec 9, 2018
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty