Start Arrow Artykuły PremiumArrow Wakacyjna metamorfoza wnętrza z plakatami posterilla

Wakacyjna metamorfoza wnętrza z plakatami posterilla

Galeria 8 Obrazów: Dotyk fal

Galeria 8 Obrazów: Dotyk fal

Dekorowanie ścian plakatami już od kilku lat jest najłatwiejszą i najbardziej efektowną metodą na błyskawiczną odmianę wnętrza. Co interesujące, sposób ten opiera się chwilowym trendom, albo raczej: podąża za nimi. W końcu nie ma nic prostszego i mniej kosztownego niż sezonowa zmiana grafik w ramkach. Co wieszamy na ścianach latem 2021? Podpowiada marka posterilla.

 

Plakaty zmienne są

Plakaty we wnętrzach przechodziły prawdziwą ewolucję – kilka lat temu nie wyobrażaliśmy sobie innych dodatków niż skandynawskie typografie, czyli plakaty z napisami. Kolejno nasze ściany podbijały: teksty o domu i rodzinie, jelenie i motywy leśne, kompozycje geometryczne, botaniczne fotografie, w tym obrazy kwiatów i nieśmiertelnej monstery. Krótko rządziły modowe portrety – kto z nas nie widział słynnej fotografii z Kate Moss? Obecnie silne są trzy kierunki tematyczne: plakaty z krajobrazami morskimi, odręczne ilustracje linearne oraz obrazy abstrakcyjne będące prawdziwymi dziełami sztuki.

Modne obrazy: Plakaty z motywem morskim i tropikalnym

Galeria 6 Obrazów: Idealny świat

Galeria 6 Obrazów: Idealny świat

Co najważniejsze: przy plakatach z motywem morskim trzymamy się stonowanych barw. Biele, beże, pastele to kolorystyka dominująca obecnie w dekoracjach wnętrz. Takie plakaty nie przytłaczają pomieszczenia, a wręcz delikatnie dodają mu lekkości. Sprawiają do tego, że czujemy się przy nich zrelaksowani, nieomal u progu urlopu na plaży. Dzięki dyscyplinie barwowej unikamy skojarzeń z kiczowatymi nadmorskimi zachodami słońca. Ważny jest też dobór ramek. Najlepiej sprawdzą się proste, drewniane w kolorze białym lub dębowym. Trzymamy się naturalnego looku. Co ciekawe, nie musimy trzymać się tropików: hitem polskich wnętrz są fotografie Bałtyku.

Galeria 5 Obrazów: Morski sentyment

Galeria 5 Obrazów: Morski sentyment

Trend roku: Plakaty Line Art

Perfekcyjne Trio: Zaplątany portret + Pisana linią + Zarys kobiecości

Perfekcyjne Trio: Zaplątany portret + Pisana linią + Zarys kobiecości

Plakaty linearne zdobyły nasze ściany szturmem, choć same w sobie są wyjątkowo delikatne. Subtelne grafiki, nieco niedopowiedziane, często odręczne, mają w sobie sporo elegancji oraz potrafią doskonale wyrazić nasze emocje. Plakaty z portretami, dłońmi, przedstawiające pocałunek to motywy idealne na ścianę do sypialni, ale nie tylko: w połączeniu z innymi motywami stworzą oryginalną kompozycję grafik również w innych pomieszczeniach. Udekorują w niebanalny sposób ścianę w przedpokoju, wolne miejsce w łazience, nawet w jadalni zbudują przytulną i przyjazną atmosferę. Możemy wybierać wśród kilku stylów grafik Line Art, każdy twórca ma na nie swój sposób, a połączone prezentują się zjawiskowo.

Galeria 5 Obrazów: Piękne linie

Galeria 5 Obrazów: Piękne linie

Obrazy abstrakcyjne: sztuka zaproszona do domu.

Fot. 1: Plakaty: Jesteś inspiracją + Nie ograniczaj siebie Fot. 2: Plakaty: Pomyśl na odwrót + Masz odwagę?

Fot. 1: Plakaty: Jesteś inspiracją + Nie ograniczaj siebie
Fot. 2: Plakaty: Pomyśl na odwrót + Masz odwagę?

Ten trend jest zaskoczeniem dla wielu. Do tej pory ilustracje i fotografie na plakatach były bardzo dosłowne. W tym sezonie musimy ruszyć wyobraźnią. Najmodniejsze są plakaty w odcieniach beżu, szarości oraz w palecie brązów. Kto pragnie stworzyć w swoim wnętrzu atmosferę galerii sztuki ma do wyboru: sylwetki inspirowane twórczością Matisse’a, twarze niczym wyjęte z dzieł Picassa lub kompozycje plam i geometrii. Zaletą plakatów ze sztuką jest fakt, iż pasują do wnętrz o naprawdę różnorodnej stylistyce. Od stylu skandynawskiego i japandi po klasyczne, zdobione sztukateriami pomieszczenia.

Galeria 6 Obrazów: Moc ilustracji

Galeria 6 Obrazów: Moc ilustracji

Galerie obrazów – recepta na sukces

Jak plakaty komponować i wieszać? Oczywiście w postaci galerii ściennych. Mamy tu na myśli całe zestawy idealnie pasujących do siebie grafik. Najmodniejszy sposób to kompozycja ram zróżnicowanych rozmiarami. Dostępne są szablony – układy ram, które pomogą nam w planowaniu. Motywy graficzne dobieramy natomiast według klucza: dominuje temat i/lub kolor. Planowanie własnego zestawu może być nieco czasochłonne, więc warto poszukać inspiracji wśród idealnie dopasowanych gotowych galerii ściennych przygotowanych przez specjalistów, które możemy kupić jednym kliknięciem, już z ramami.

Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość zapełnienia większej przestrzeni na ścianie w ważnym miejscu w domu: miejsce nad sofą, łóżkiem, stołem w jadalni, przy schodach. Alternatywą byłyby duże, kosztowne obrazy na płótnach, z którymi związani bylibyśmy na dłużej. Galeria ścienna pozwala nam na łatwe sezonowe zmiany plakatów: plakaty skandynawskie jednym ruchem zmieniamy na fotografie krajobrazów na wiosnę, by latem cieszyć się nowymi obrazami ze sztuką. A kiedy już nabierzemy wprawy, możemy łączyć i miksować gotowe motywy z własnymi fotografiami rodzinnymi i osobistymi pamiątkami. Tworzenie własnej galerii obrazów to kreatywna, przyjemna zabawa!

Partner artykułu: Posterilla.pl

Linki do produktów:

https://posterilla.pl/pl/p/Galeria-8-obrazow-Dotyk-fal/1602

https://posterilla.pl/pl/p/Galeria-6-obrazow-Idealny-swiat/1583

https://posterilla.pl/pl/p/Galeria-5-obrazow-Morski-sentyment/1538

https://posterilla.pl/pl/p/Perfekcyjne-Trio-Zaplatany-portret-Pisana-linia-Zarys-kobiecosci/1458

https://posterilla.pl/pl/p/Galeria-5-obrazow-Piekne-linie/1546

https://posterilla.pl/pl/p/Plakat-Jestes-inspiracja/204

https://posterilla.pl/plakaty-motywacyjne/plakat-nie-ograniczaj-siebie

https://posterilla.pl/pl/p/Plakat-Pomysl-na-odwrot/159

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


lipiec 6, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Lampa sufitowa JOKER BLACK/GOLD 2xGU10

  • Lampa wisząca Wire Silver 3pł. TK Lighting

  • Lampa wisząca Galaxy 1646

  • Lampa Flexi Szara w kropeczki 5pł.

  • Plafon Vaio 5 Gray