Start Arrow WnętrzaArrowSypialniaArrow Walk-in, czyli nowoczesna kabina prysznicowa…

Walk-in, czyli nowoczesna kabina prysznicowa…

Kabina prysznicowa typu walk-in to doskonała alternatywa dla zwykłych kabin. Czym się różni? Jakie ma zalety? Gdzie można ją postawić? Odpowiedzi na te pytanie znajdziesz w niniejszym artykule. Jesteś ciekawy? Sprawdź i zainspiruj się! 

Zalety kabiny walk-in 

Z pewnością największą zaletą kabiny typu walk-in jest brak jakichkolwiek przeszkód, takich jak: próg czy brodzik. Dodatkowo kabina ta pozbawiona jest zamykanych drzwi, dzięki czemu wejście do niej nie jest niczym ograniczone. Prosta forma kabiny ułatwia nam utrzymanie jej w czystości. Co ważne, brak brodzika, drzwi czy progu niweluje ryzyko usterek. 

Kabina walk-in w sypialni

Coraz częściej architekci decydują się na połączenie sypialni z łazienką. W to nowoczesne rozwiązanie aranżacyjne doskonale wpisze się kabina prysznicowa typu walk-in. Atrakcyjny aspekt wizualny kabiny idealnie komponować się będzie z nowoczesną sypialnią.

Podpowiadamy, jak połączyć sypialnię z łazienką: Łazienka połączona z sypialnią….

Ścianki w kabinach walk-in 

Materiały, które stosowane są w kabinach typu walk-in to tafle grubego szkła. Najczęściej o grubości od 6 mm do 8 mm. W sprzedaży mamy do wyboru przezroczyste tafle szkła, dzięki którym łazienka wygląda na bardziej przestronną. Oprócz tego możemy także zakupić szkło barwione, piaskowane oraz dekoracyjne. Istnieje również możliwość wykonania grawerów na szkle. Niektóre modele kabin prysznicowych typu walk-in pokryte są specjalną powłoką, która ułatwia spływanie wody oraz utrzymanie jej powierzchni w czystości. 

O czym warto pamiętać?

Zanim jednak zdecydujesz się na kabinę prysznicową typu walk-in, pamiętaj, aby odpowiednio zabezpieczyć jej wnętrze. Ściany i podłogi, które znajdą się w przestrzeni kąpielowej, zabezpiecz hydroizolacją. Warto także położyć pod nimi warstwę uszczelniającą z folii w płynie. Dzięki temu woda nie wniknie w strukturę ścian i podłogi. Pamiętaj także, aby zadbać o łatwy i szybki odpływ wody do kanalizacji. Podłoga w obrębie kabiny powinna więc mieć spadek w kierunku odpływu kanalizacyjnego. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


sierpień 27, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Lampa sufitowa Cubus 4pł. TK Lighting + gratis...

  • Promocja

    Plafon Various Biało-szaro-biały Kolor apli: ...

  • Promocja

    Zwis Burn Black 1 pł.

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza