Start Arrow Wiadomości Arrow Wanna lub brodzik w zabudowie? Jest na to sposób

Wanna lub brodzik w zabudowie? Jest na to sposób

Przy remoncie łazienki warto stawiać na rozwiązania, które ułatwią nam pracę, szczególnie jeśli w grę wchodzi montaż wanny lub brodzika w zabudowie. Proces ten zwykle wymaga nieco czasu i wysiłku, lecz można go znacznie skrócić poprzez zastosowanie odpowiedniego nośnika EPS. W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów, firma Schedpol wprowadziła do swojej oferty łatwe w montażu systemy zabudowy, które nadają się do bezpośredniego pokrycia płytkami.

STABILNY I TRWAŁY

W tradycyjnej metodzie montażu wanien i brodzików jako podstawę stosuje się metalowy stelaż. Najczęściej działa on na zasadzie wsparcia punktowego, przez co nacisk rozkłada się nierównomiernie, a pamiętajmy, że brodzik, a tym bardziej wanna podczas kąpieli, powinny wytrzymać naprawdę duży ciężar. By rozwiązać ten problem, w nośnikach EPS do wanien i brodzików marki Schedpol zastosowano technologię Stabilsound®, która zapewnia równomierne rozłożenie ciężaru na całej powierzchni zabudowy. W przeciwieństwie do tradycyjnych stelaży, technologia Stabilsound® daje idealne podparcie również na brzegach wanny lub brodzika, dzięki czemu cała konstrukcja jest wytrzymała, stabilna i bezpieczna w użytkowaniu. Warto zaznaczyć, że wszystkie nośniki marki Schedpol obejmuje trwający aż 31 lat okres gwarancji, co jest kolejnym dowodem ich trwałości.

ŁATWY W MONTAŻU

Zabudowanie wanny lub brodzika to zwykle dość skomplikowany proces. Najpierw wykonuje się odpowiedni szkielet z profili drewnianych lub aluminiowych, następnie zabudowuje go deskami lub płytami gipsowymi, by wreszcie pokryć całość wybraną glazurą. Bez materiałów i odpowiednich narzędzi ani rusz. Zastosowanie nośników EPS marki Schedpol zwalnia z większości tych prac i znacznie redukuje prace wykończeniowe w strefie mokrej. Ich powierzchnia nadaje się do bezpośredniego pokrycia dowolną glazurą – płytkami, mozaiką, terakotą itp., i to bez konieczności wcześniejszego gruntowania. Sama konstrukcja nośników Schedpol umożliwia łatwe dopasowanie ich do pożądanego wymiaru, a ich montaż nie wymaga wiercenia ani stosowania kotw przyściennych. Nie dochodzi tym samym do uszkodzenia hydroizolacji łazienki, a sam remont przebiega dużo sprawniej niż w przypadku tradycyjnej zabudowy.

Schedpol

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


kwiecień 7, 2022
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: działki i grunty