Start Arrow WnętrzaArrow Wanna prostokątna czy wanna narożna

Wanna prostokątna czy wanna narożna

Aranżacja łazienki to kwestia, w której nie możemy kierować się jedynie estetyką. Bardzo istotna jest tu ergonomia i komfort korzystania. W szczególności dotyczy to armatury łazienkowej – wygoda korzystania powinna być podstawowym kryterium wyboru.

Zobacz także:

Wanny prostokątne mogą mieć ścianki proste (pionowe), lub nachylone. Często można także spotkać się ze specjalnym wyprofilowaniem na łokcie i głowę. Niektóre z modeli zwężają się w stronę stóp. Standardowa długość wanny prostokątnej zawiera się w przedziale 100-190 cm, zaś szerokość zazwyczaj wynosi 70-120 cm. Wanny o długości poniżej 140 cm zazwyczaj zaopatrzone są w siedzisko, co raczej niespotykane jest w modelach dłuższych.

Wanny narożne jak sama nazwa wskazuje ustawione są w kącie łazienki i mają kształt trójkąta prostokątnego. Mogą być symetryczne (o bokach równej długości), lub asymetryczne (gdy boki są różnej długości). Wanny asymetryczne z kolei mogą być prawe lub lewe – w zależności od tego, który z boków jest dłuższy. Długość boków wanien narożnych zazwyczaj mieści się w przedziale 75 – 175 centymetrów.

(Wanna narożna zajmuje mniej miejsca, niż wanna prostokątna)

Na komfort korzystania z pewnością dodatnio wpłynie odpowiedni dobór wanny do wielkości wnętrza. Wanna prostokątna to rozwiązanie zarówno do małych, jak i dużych łazienek. Gdy planujemy wystrój małej łazienki, lepiej ustawić ją w narożniku – w ten sposób zaoszczędzimy cenne miejsce. W większym pomieszczeniu może ona stanąć na środku.

Następna »

Autor: Redakcja

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza