Start Arrow Artykuły PremiumArrow Wanna z prysznicem – co warto wiedzieć?

Wanna z prysznicem – co warto wiedzieć?

W czasie budowy czy remontu domu niemalże każda osoba musi zmierzyć się z dylematem, jakim jest wybór pomiędzy wanną a prysznicem. Prawda jest jednak taka, że nie zawsze trzeba go podejmować. Ostatnimi czasy bardzo dużą popularnością cieszy się wyposażenie, jakim jest wanna z prysznicem. Tego typu połączenie to bardzo ciekawa propozycja, dlatego warto bliżej się z nią zapoznać. Sprawdź sam, co warto wiedzieć na jej temat!

wanna z prysznicem

wanna z prysznicem

Jak połączyć wannę z prysznicem?

Z pewnością nie zdziwi cię fakt, że połączenie wanny z prysznicem, jest możliwe na kilka określonych sposobów. Najprostszym oraz najtańszym rozwiązaniem jest klasyczny montaż zasłony montażowej. Prawda jest jednak taka, że propozycja ta jest także najmniej elegancka. Jeśli się jednak na nią zdecydujesz, będziesz musiał zaopatrzyć się w specjalny drążek, który pozwoli ci zawiesić tekstylny parawan. W sklepach nie brakuje różnego rodzaju relingów, dlatego bez trudu będziesz je w stanie dopasować zarówno do wanny prostokątnej, jak i zaokrąglonej. Innym sposobem na połączenie wanny z prysznicem jest wykorzystanie szklanego panelu. Element ten mocowany jest na odpowiednim profilu, który musi zostać przytwierdzony do ściany. W większości wypadków parawan będzie częścią ruchomą. Dzięki temu możliwe jest dowolne zmienianie jego położenia. Na samym końcu trzeba też wspomnieć o gotowych i nowoczesnych rozwiązaniach, jakie oferowane są przez wielu producentów. Do takowych z pewnością trzeba zaliczyć wanno-prysznic, wannę z kabiną prysznicową lub kabinę prysznicową z wanną, które można zakupić między innymi na https://home.morele.net/

Wanno-prysznic czy wanna z kabiną, czyli na co warto się zdecydować?

Wanna z kabiną prysznicową to dość popularne rozwiązanie, w którym kabina to nic innego jak swoistego rodzaju nadstawka. Jest ona częścią samej wanny i zajmuje jej brzeg. Z kolei na obszarze samego prysznica zaimplementowana jest ścianka oraz drzwi. Kabina nawannanowa może być zarówno okrągła, jak i prostokątna. Co więcej, w niektórych wypadkach będzie ona zajmowała nawet całą wannę. Nie można także zapomnieć o czymś takim jak wanna z prysznicem, gdzie klasyczny brodzik zostaje zastąpiony właśnie wanną. Rozwiązanie to w większości wypadków charakteryzuje się takimi rozwiązaniami jak hydromasaż, radio czy zintegrowane siedzisko, właśnie dlatego jest to naprawdę interesująca propozycja.

Kto powinien zdecydować się na wannę z prysznicem?

Wanna z prysznicem to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, których łazienka nie należy do największych. Kiedy montaż obu sprzętów nie jest możliwy, warto rozważyć właśnie taką propozycję. Na tym jednak nie koniec, będzie ona strzałem w dziesiątkę, jeśli domownicy mają różne upodobania co do kąpieli. W takich wypadkach możliwe będzie zaspokojenie potrzeb wszystkich użytkowników za pomocą jednego urządzenia. Kiedy jeszcze warto zdecydować na wannę z prysznicem? Okaże się ona strzałem w dziesiątkę, kiedy wśród użytkowników znajdują się zarówno dzieci, jak i osoby starsze. W takich wypadkach konieczne jest zapewnienie komfortu wszystkim tym osobom. Jeśli sytuacja wygląda właśnie tak, warto postawić na wannę z prysznicem z zamykanymi drzwiami, które z pewnością zostaną docenione przez seniorów.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


grudzień 8, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty