Start Arrow Budowa domuArrow Warto ocieplać ściany

Warto ocieplać ściany

Termoizolacja budynku, to jednorazowy wydatek, który zwraca się już po kilku latach. Jest to głównym powodem, dla którego ludzie decydują się na uwzględnienie jej w kosztorysie remontu lub budowy.

Zainwestuj w lecie, oszczędzaj zimą

W okresie zimowym koszty ogrzewania budynku nieocieplonego są o kilkadziesiąt procent wyższe niż koszty, które ponosi właściciel domu z ocieplonymi ścianami. Do postawienia na izolacyjność budynku powinny skłonić nas nie tylko regularnie wzrastające ceny energii, ale także dbałość o stan środowiska naturalnego.

Dawniej ludzie stawiali bardzo grube ściany i pozostawiali szczelinę powietrzną pomiędzy jej warstwami, aby zapewnić swoim najbliższym jak najlepszy klimat w pomieszczeniach i zwiększyć izolacyjność ścian – mówi Tomasz Zembrowski z firmy Baumit. – Od tamtego czasu technologia ocieplania budynków zrobiła milowy krok i aby uzyskać maksymalną izolacyjność ścian stosuje się specjalnie stworzone do tego celu materiały.

(fot. Baumit)

(fot. Baumit)

Izolowany budynek nie tylko zmniejsza eksploatację ogrzewania w zimie, ale także zapewnia większy komfort latem.

Nie sposób nie wspomnieć także o wpływie izolacji budynku na warunki zdrowotne w nim panujące. Ocieplone ściany dużo trudniej zawilgocić, a co za tym idzie ryzyko pojawienia się grzybów jest znacznie mniejsze.

Izolacja budynku zwiększa jego wytrzymałość i żywotność, a także podnosi wartość nieruchomości. Ocieplone ściany, połączone ze szczelnymi oknami i sprawną wentylacją to także komfort akustyczny. Zyskujemy zatem nie tylko my, ale również nasze otoczenie.

Metod termoizolacji ścian zewnętrznych, dachów, podłóg oraz stropów jest wiele. O skuteczności izolacji decyduje przede wszystkim grubość izolacji. Do ocieplania budynków stosuje się głównie wełnę mineralną lub styropian, a optymalna grubość warstwy izolacyjnej wynosi zależy od konstrukcji ścian budynku i powinna być kreślona na podstawie obliczeń cieplno-wilgotnościowych. Ilość traconego przez ściany ciepła jest uzależniona od grubości ściany, ale także od materiału, z którego została wykonana. W nowopowstających budynkach już na etapie projektowania zapadają decyzje dotyczące wyboru metody termoizolacji.

Budownictwo energooszczędne, a co za tym idzie realizowanie projektów zapewniających maksymalne obniżenie kosztów ogrzewania jest już faktem – dodaje Tomasz Zembrowski. – Rynek materiałów budowlanych proponuje wiele rozwiązań, ale wybór systemu powinien być poprzedzony konsultacją z architektem, który jest w stanie przewidzieć konsekwencje użycia określonych materiałów.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Promocja

    Lampa stołowa mini-trójnóg Czar lawendy

  • Nowoczesny Plafon Kantoor White

  • Plafon Harmony Black

  • Lampa Flexi Grochy Mix 3pł.

  • Lampa wisząca Romantica 2pł. Black

  • TK Lighting Zwis pojedynczy Alambre

  • ZTS zwis duży (ś:37) 1 pł. / patyna + czerwo...