Start Arrow Budowa domuArrow Wąska działka i nie masz miejsca na garaż? Zobacz 6 funkcjonalnych projektów z garażem w piwnicy

Wąska działka i nie masz miejsca na garaż? Zobacz 6 funkcjonalnych projektów z garażem w piwnicy

Projekty domów na wąską działkę z garażem w bryle budynku nie zawsze są możliwe do zrealizowania ze względu na warunki zabudowy, wystawione przez gminę, nakazujące zachowanie odpowiednich odległości od granicy działki. Garaż w bryle budynku może okazać się również nieatrakcyjny ze względu na konieczność rezygnacji z przydomowego ogródka czy miejsca na rekreację. Wybierając projekty domów jednorodzinnych na wąską działkę warto więc zwrócić uwagę na podpiwniczone projekty domów z garażem w piwnicy.

Projekty domów z garażem w piwnicy to dobre rozwiązanie dla właścicieli niewielkich bądź wąskich działek, na których ulokowanie garażu wolno stojącego czy w bryle budynku jest trudne lub – w związku z koniecznym zachowaniem odpowiednich odległości od granicy działki – niemożliwe.

Projekty domów z garażem w piwnicy pozwalają na wygospodarowanie miejsca na garaż w podziemnej kondygnacji, obok którego można zorganizować dodatkowy schowek, miejsce na składowanie opału czy domowy warsztat.

Warto jednak pamiętać, że projekty domów z piwnicą wymagają odpowiednich warunków gruntowych bądź kosztownej izolacji w przypadku wysokiego poziomu wód gruntowych. Planując usytuowanie domu należy również zwrócić uwagę na to, że projekty domów z garażem w piwnicy muszą mieć zaplanowany odpowiednio wjazd, zgodny z obowiązującymi przepisami dotyczącymi umiejscowienia i bezpieczeństwa.

Projekty domów na wąską działkę: 6 funkcjonalnych projektów domów z garażem w piwnicy

1. Projekt DOM BP6-66

Projekt DOM BP6-66 idealnie zagospodaruje bardzo wąską działkę. To komfortowy budynek parterowy z poddaszem użytkowym, idealny dla 4 osobowej rodziny. Wygodny układ wnętrza, przestronna, rodzinna strefa dzienna z wyjściem na taras na tyle domu oraz garaż, który nie zajmuje miejsca na działce to zalety, które docenią właściciele trudnych parceli.

Projekt

Projekt DOM BP6-66

2. Projekt DOM BP5-11

Podobne walory charakteryzują projekt DOM BP5-11. Trzy ustawne sypialnie na poddaszu i przestronna strefa dzienna z dużym, dobrze doświetlonym salonem i osobną kuchnią gwarantują wygodną powierzchnię mieszkalną dla 4 osobowej rodziny. Garaż ukryty jest w piwnicy, gdzie znajduje się także spore pomieszczenie gospodarcze, które można zaadaptować w zależności od potrzeb.

Projekt DOM BP5-11

Projekt DOM BP5-11

3. Projekt DOM BT2-78

W projekcie DOM BT2-78 oprócz garażu w piwnicy znajduje się dodatkowe miejsce na przechowywanie oraz przestronne pomieszczenie gospodarcze. Może ono pełnić funkcję np. pralni i suszarni. Parter to rodzinny salon z kuchnią oraz dodatkowy pokój, przy którym znajduje się niewielka toaleta. Można zaadaptować go na pokój gościnny, gabinet czy pokój seniora. Na poddaszu znajdują się trzy sypialnie i duża łazienka.

Projekt DOM BT2-78

Projekt DOM BT2-78

4. Projekt DOM BT3-73

Projekt DOM BT3-73 to kolejny przykład wygodnego i funkcjonalnego domu z poddaszem użytkowym. Tu również zadbano o wyraźny podział na strefę dzienną, nocną i gospodarczą. Na parterze, oprócz salonu i kuchni, wydzielono miejsce na dodatkowy pokój. Poddasze to cztery sypialnie z dostępem do balkonów oraz duża łazienka. W piwnicy oprócz garażu znajdują się praktyczne pomieszczenia gospodarcze.

Projekt DOM BT3-73

Projekt DOM BT3-73

5. Projekt DOM BP3-47

Atrakcyjny projekt DOM BP3-47 optymalnie można usytuować na wąskiej działce. Standardowo, aranżacja poddasza przewiduje strefę nocną – tu z trzema przestronnymi sypialniami, łazienką i osobną garderobą. Na parterze zaplanowana jest strefa dzienna, z salonem i osobą kuchnią oraz dodatkowym pokojem. Tu także znajduje się łazienka z miejscem na wannę. Garaż w piwnicy sąsiaduje z przestronną pralnio-suszarnią.

Projekt DOM BP3-47

Projekt DOM BP3-47

6. Projekt DOM BM7-81

Na szczególną uwagę zasługują również projekty domów bliźniaków na wąską działkę. Wśród nich znajdą się także podpiwniczone projekty domów, w których garaż można zaaranżować właśnie na podziemnej kondygnacji. Przykładem jest projekt DOM BM7-81, który w jednym segmencie gwarantuje bardzo komfortowe wnętrze dla 4-5 osobowej rodziny. Na poddaszu zlokalizowana jest część nocna z trzema sypialniami – każda z nich ma dostęp do balkonu, a parter stanowi rodzinna strefa dzienna, z salonem, kuchnią i jadalnią. Bliźniaczy segment oferuje lustrzane odbicie podstawowego układu.

Projekt DOM BM7-81

Projekt DOM BM7-81

Następna »

Autor: Marta Hawrylak
Projekty: Pracownia projektów DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


styczeń 2, 2018
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Velio Abażur żyrandol 5 pł. czerń + chrom /...

  • Lampa ogrodowa OSLO 30 Grafit/Ciemny popiel

  • Promocja

    Lampa Wisząca Dzwoneczki Flamingi Gray

  • Lampa wisząca Luna Biała

  • Kinkiet SHINE BLACK/CHROME 13,8W LED

  • Lampa ogrodowa ONYX 75 Czarny