Start Arrow Budowa domuArrow Wiata garażowa zamiast garażu. Tanie w budowie projekty domów z wiatą garażową

Wiata garażowa zamiast garażu. Tanie w budowie projekty domów z wiatą garażową

Projekty domów z poddaszem użytkowym bez garażu wybierają najczęściej ci inwestorzy, których działka umożliwia budowę garażu wolno stojącego. To dobre rozwiązanie na duże parcele, wymaga także większego nakładu finansowego. Tańszą alternatywą dla garażu jest wiata garażowa, która może być zarówno docelowym, jak i tymczasowym miejscem postojowym.

Projekt domu DOM EB3-36

Projekt domu DOM EB3-36

Wybierając projekty domów z poddaszem użytkowym bez garażu warto zwrócić uwagę na dostępne w naszej pracowni projekty domów z wiatą garażową. Projekt posiadający już miejsce postojowe łatwiej będzie zaplanować na działce i odpowiednio usytuować go względem jej granic.

Wśród oferty na tanie w budowie projekty domów wyróżnia się projekt domu DOM EB3-36 – klasyczny dom z poddaszem użytkowym, do którego przylega praktyczna wiata garażowa. Ażurowa konstrukcja wiaty nie przytłacza budynku i zajmuje znacznie mniej miejsca niż garaż. Możliwości jej aranżacji – powojniki czy dekoracyjne bluszcze – mogą stać się prawdziwą ozdobą i urozmaiceniem konstrukcji.

A konstrukcja tego domu z poddaszem użytkowym jest prosta, co sprawia, że jest to projekt tani w realizacji. Na obniżone koszty budowy domu wpływ ma także klasyczny dach dwuspadowy, nadający budynkowi przytulności. Także budowa wiaty garażowej jest znacznie tańsza niż budowa garażu w bryle budynku, a także garażu wolno stojącego.

Projekt domu DOM EB3-36

Projekt domu DOM EB3-36

Mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów – dom wygląda niezwykle zgrabnie na działce – w projekcie przewidziano bardzo funkcjonalne i komfortowe wnętrze dla 5 osobowej rodziny.  Program parteru jest bardzo praktyczny i zapewnia zarówno miejsce na rodzinny wypoczynek, jak i dodatkowe pomieszczenia pomocnicze, bez których dom jednorodzinny nie jest w pełni funkcjonalny.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim przestronna część dzienna: salon z jadalnią dzieli od kuchni jej półwysep i efektowna ścianka, na której usytuowano kominek. Przestrzeń jest wypełniona światłem dzięki oknom na trzech ścianach, w tym dużemu przeszkleniu łączącemu salon z ogrodem. Pomieszczenia mieszkalne uzupełnia dodatkowy pokój, który zaadaptować można na domowy gabinet, sypialnię dla gości czy pokój seniora.

Warto zauważyć, że w projekcie DOM EB3-36 obok kuchni znajduje się niewielka, ale pojemna spiżarnia, w której można przechowywać wszystkie domowe zapasy. Oprócz spiżarni, funkcjonalność projektu poprawiają dwa pomieszczenia gospodarcze – kotłownia oraz pralnia, dzięki której łazienka na parterze zyskuje na powierzchni.

Układ wnętrz na parterze

Układ wnętrz na parterze

Układ poddasza projektu DOM EB3-36 przewiduje trzy przestronne sypialnie oraz dużą, rodzinną łazienkę. Jedna z sypialni posiada półokrągły balkon, wykończony efektownie romantyczną balustradą z kutego żelaza.

Warto zauważyć, że projekty domów z dwuspadowym dachem dają możliwość stosunkowo łatwej aranżacji poddasza, a co za tym idzie, nie ma konieczności wyposażenia sypialni w meble na wymiar, co obniża koszt wykończenia domu. Koszty budowy domu możemy natomiast obniżyć rezygnując z okien dachowych – pod dachem dwuspadowym poddasze użytkowe można doświetlić zwykłymi oknami, montowanymi w trójkątnych fragmentach pionowych ścian. Warto jednak przemyśleć ten krok, gdyż okna połaciowe, oprócz doświetlenia wnętrza, dają niesamowite efekty wizualne.

Układ wnętrz na poddaszu użytkowym

Układ wnętrz na poddaszu użytkowym

Wybierając projekty domów tanich w budowie warto zwrócić uwagę na szereg parametrów takich jak: kształt i kąt nachylenia dachu, konstrukcja ścian i kształt bryły oraz ilość dodatkowych elementów dekoracyjnych, mających wpływ na ostateczny koszt budowy. Projekty domów o prostej bryle z dachem dwuspadowym i wiatą garażową pozwolą nam zaoszczędzić na placu budowy, jednocześnie oferując funkcjonalne i komfortowe wnętrze dla całej rodziny.

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl
Pracownia projektów DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Listopad 15, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu

Obejrzyj zdjęcia domowników