Start Arrow Budowa domuArrow Większe okna – więcej możliwości

Większe okna – więcej możliwości

Któż nie marzy o dużej ilości światła i przestrzeni na poddaszu. O świeżym powietrzu i niesamowitych widokach. Nowe, duże okna o podwyższonej osi obrotu z naświetlem dolnym FDH to rozwiązania spełniające wszystkie oczekiwania, ponieważ w jednej ramie umieszczone są dwa skrzydła. Innowacyjne górne skrzydło posiada podwyższoną oś obrotu. Teraz po otwarciu z łatwością można podejść do krawędzi okna otwieranego obrotowo. Dolne skrzydło jest nieotwierane przez co, nawet dzieci mogą bezpiecznie oglądać otaczający świat.

Okna o podwyższonej osi obrotu z naświetlem dolnym FDH to rozwiązanie zapewniające komfortowe użytkowanie poddasza. Nowe okno dachowe to okno dwuskrzydłowe. Skrzydło górne otwierane jest obrotowo, a oś obrotu znajduje się powyżej wysokości okna. Dzięki unikatowej konstrukcji okuć łączy w sobie zalety okna klapowego oraz obrotowego. Dolna część górnego skrzydła pełni rolę okna klapowego, a górna stanowi dodatkowe doświetlenie.

Okna o podwyższonej osi obrotu z naświetlem dolnym FDH (fot.Fakro)

Okna o podwyższonej osi obrotu z naświetlem dolnym FDH (fot.Fakro)

Okno posiada podniesioną oś obrotu przez co nawet wysoka osoba może swobodnie podejść do krawędzi okna. Zawiasy przesunięte są do góry o 15 – 20 cm w zależności od wysokości okna. Skrzydło przy obrocie o kąt od 0° do 45° jest podtrzymywane przez innowacyjny mechanizm wspomagający, który pozwala pozostawić otwarte skrzydło w dowolnej pozycji w tym zakresie. Skrzydło do mycia jest blokowane przy kącie 160° przez zasuwkę, podobnie jak w przypadku okna FTP-V.

Dolne skrzydło jest nieotwierane. Można przez nie swobodnie patrzeć nawet w pozycji siedzącej. Posiada pakiet szybowy z wewnętrzną szybą laminowaną, co umożliwia dzieciom bezpieczne oglądanie otoczenia.

Montaż okna odbywa się w standardowy, łatwy sposób jak wszystkich okien FAKRO. W tym rozwiązaniu większą powierzchnię przeszklenia osiągnięto poprzez powiększenie długości, a nie szerokości. Okno FDH o rozmiarze 94×206 cm daje większą powierzchnię doświetlenia niż okna o rozmiarze 134×140, a dodatkowo mieści się pomiędzy krokwiami. Nie ma więc konieczności przeprowadzania kosztownych zmian w konstrukcji dachu.

(fot. Fakro)

(fot. Fakro)

Należy również zaznaczyć, że im wyżej okno jest zamontowane tym lepiej doświetla ono pomieszczenie. Do tej pory prawidłowe zaprojektowanie doświetlenia pomieszczenia za pomocą okien dachowych możliwe było wyłącznie przy wykorzystaniu zespolenia pionowego 2 okien dachowych. Stworzone przez FAKRO okna dachowe o wysokościach powyżej 160 cm umożliwiają osiągnięcie prawidłowego doświetlenia za pomocą jednego okna np. FDH. Okna oferowane są w rozmiarach o wysokości do 250 cm.

Okno FDH to jedyne okno dachowe na rynku, które po zamontowaniu w dachu o nachyleniu 30˚- 43˚ spełnia warunek normy DIN 5034-1, wg której dolna krawędź okna ma być na wysokości do 95 cm, a górna krawędź okna na wysokości min. 220 cm od podłogi.

Okno o podwyższonej osi obrotu z naświetlem dolnym FDH wykonane jest w systemie wzmocnienia konstrukcji topSafe i posiada podwyższoną odporność na włamanie. Okno wyposażone jest również w automatyczny nawiewnik V40P.

Okno o podwyższonej osi obrotu z naświetlem dolnym FDH otrzymało rekomendację Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy w czasie targów Budma 2009.

Materiały PR-owe

Autor: FAKRO

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Lampa sufitowa / plafon Galaxy 1645

  • Lampa satynowa Fiona Czarna-Juta Boho 50cm

  • Promocja

    Lampa wisząca dzwoneczki Chmurki Pink + 3 żar...

  • Lampa podłogowa nowoczesna BOHO Black 1pł. ra...

  • Ścierka do mycia okien 35x35

  • Kinkiet Lagos Black TK Lighting

  • Lampa sufitowa Plafon CLEO 400 120W Czarny E27

  • Lampka stołowa drewniana - Elegant