Start Arrow InstalacjeArrow Wilgoć i pleśń w mieszkaniu: jak skutecznie walczyć z wilgocią?

Wilgoć i pleśń w mieszkaniu: jak skutecznie walczyć z wilgocią?

Wilgoć i pleśń negatywnie wpływają na nasze samopoczucie oraz zdrowie. Utrudniają także codzienne czynności. Zastanawiasz się, jak skutecznie walczyć z wilgocią? Oto kilka podpowiedzi…

Zanim jednak przejdziemy do omówienia sposobów walki z wilgocią, odpowiedzmy sobie na pytanie, czym ona jest… To woda, gromadząca się w powietrzu. Zjawisko to jest zauważalne podczas gotowania, kiedy nie włączymy okapu lub podczas kąpieli w małych łazienkach bez okna i wentylacji. 

Wilgoć i pleśń w domu to częsty problem.

Prawidłowa wilgotność w domu – co powinno nas zaniepokoić?

Nieodpowiednie ocieplenie budynku, nieszczelne okna oraz niewłaściwy system wentylacyjny sprzyja powstawaniu wilgoci. Jeśli więc zauważyć we wnętrzu grzyb lub poczujesz zapach stęchlizny, należy zadbać o prawidłowy przewiew i stałą wymianę powietrza. 

Jak skutecznie walczyć z wilgocią?

Częste wietrzenie pomieszczeń oraz rozszczelnione okna zapobiegają tworzeniu się pleśni i wilgoci. Jeśli posiadasz pomieszczenie bez okna, należy je często wietrzyć, otwierając drzwi na oścież. 

Osuszacze powietrza…

…to nieduże urządzenie skutecznie zapobiegnie wilgoci w domu. Jego głównym zadaniem jest odprowadzenie wilgoci z pomieszczenia i zahamowanie rozwoju pleśni. 

Osuszacze często mają wbudowany wyświetlacz LCD, na którym istnieje możliwość monitorowania pracy urządzenia. W zależności od wyposażenia konkretnego modelu, można spotkać dodatkowe funkcje, np. automatyczne kontrolowanie wilgotności i temperatury w pomieszczeniu, odprowadzanie wody, automatyczne wyłączanie czy wyjmowany zbiornik.

Nic nie zastąpi sprawnej wentylacji

Niesprawna wentylacja to jedna z najczęstszych przyczyn gromadzenia się wilgoci. Warto więc zadbać o jej prawidłowe działanie. Inną przyczyną są zatkane kanały wentylacyjne. Aby zapobiec gromadzeniu się wilgoci, należy sprawdzić drożność wentylacji. 

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Czerwiec 29, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa wisząca Wire Kolor 3pł

  • Kinkiet Wire Kolor

  • Lampa stołowa Maja Black

  • Nowoczesny Plafon Kantoor Black