Start Arrow Budowa domuArrow Wilgoć w ścianie z oknem

Wilgoć w ścianie z oknem

Rok temu zamieszkałam w domku szeregowym wybudowanym przez developera. Jest on dwupiętrowy. Po kilku miesiącach od pomalowania ścian w jednym z pokoi nad nadprożem okna pojawiły się pęcherze, a pod nimi sypiący się tynk – pisze nasza czytelniczka na forum budowlanym.

Dodam, że ściana ta na zewnątrz budynku nie sąsiaduje z innymi ścianami. Developer zobowiązał się do naprawy, ustalając, że jest to wina nieszczelności przy ramie okiennej. Po naprawieniu i pomalowaniu po ok. 3 tygodniach sytuacja się powtórzyła, tym razem pęcherze są jeszcze większe.

Nad tym pokojem jest częściowy taras, który podobno został dokładnie sprawdzony i nieszczelności nie posiada. Teraz developer chce rozkuwać ścianę od strony mieszkania. Być może się mylę, ale wydaje mi się że najpierw należy sprawdzić ścianę zewnętrzną, bo to ona ma kontakt z wilgocią. Co może być przyczyną? Jak należy to sprawdzić, od czego zacząć?

Czytelnikowi doradza nasz ekspert,
Tomasz Rybarczyk, Product Manager z firmy SOLBET:

Taka wilgoć w ścianie może być przyczyną przecieku w zupełnie niespodziewanym miejscu. To miejsce może być nawet oddalone od miejsca, w którym ta nieszczelność jest widoczna. Należy zacząć od szukania najbardziej oczywistych powodów. Można skorzystać z opinii doświadczonego inżyniera. Dobrze, jeśli jest projekt, według którego budowano ów budynek. Na podstawie takiego „prześwietlenia” konstrukcji jakim jest zaglądnięcie do projektu można też wywnioskować co może być przyczyną powstałej usterki.

Zadaj pytanie ekspertowi

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Komentarze

Najnowsze komentarze

Gość Dom.pl Odpowiedz 2012-04-23 17:43:58

Zirytowałam mnie odpowiedż eksperta na list czytelnika. W sumie to nic pan ekspert nie doradził. Każdy potrafi dawać rady w stylu skorzystaj z pomocy doświadczonego inżyniera. Nie sądzę, że zaglądanie do projektu konstrukcji coś pomoże, nie widzę w tym żadnego sensu. Wina napewno leży po stronie wykonawcy (źle wykonany balkon, błędnie wykona obróbka dachu itp). Jeśli już można zajrzeć do architektury i sprawdzić czy w zaprojektowanych warstwach np. balkonu lub dachu znajduję się izolacja przeciwwodna, chociaż to mało realne żeby projektant o tym zapomniał, a nawet jeśli by zapomniał to inżynier budowy to by wychwycił.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Nowoczesny Plafon Kantoor White

  • Promocja

    Lampa wisząca Minelli Beżowo-Biała, Apla: Z...

  • Kinkiet zewnętrzny SQUER K Grafit/Ciemny popiel

  • Plafon Nature Berlin

  • Lampa Flexi Grochy Mix 3pł.

  • Lampa wisząca Romantica 2pł. Black

  • TK Lighting Zwis pojedynczy Alambre

  • ZTS zwis duży (ś:37) 1 pł. / patyna + czerwo...