Start Arrow OgródArrow Wiosenne cięcie krzewów i drzew

Wiosenne cięcie krzewów i drzew

Wiosenne cięcie krzewów i drzew to niezbędny element pielęgnacji ogrodu. Zastanawiasz się, jak to zrobić? Eksperci firmy Victus-Emak radzą jak odpowiednio przeprowadzić wiosenne strzyżenie roślin wieloletnich.

Intensywny czas dla ogrodników

Wiosna to wyjątkowa pora roku. Rośliny budzą się do życia i pięknie kwitną. To także intensywny czas dla ogrodników. Na początku wiosny należy uporządkować ogród i przyciąć gałęzie krzewów i drzew. Jak to zrobić? O tym poniżej…

Wiosenne prace w ogrodzie

Usuwanie połamanych gałęzi

Wiosenne prace w ogrodzie rozpoczynamy od usunięcia uschniętych, przemrożonych i połamanych gałęzi. Wykonując tę czynność, warto też usunąć gałęzie, które nadmiernie zagęszczają koronę. To one blokują dostęp do światła drzewom i krzewom. Usunięcie połamanych i uschniętych gałęzi pobudzi wzrost nowych i zdrowych pędów.

Przycinanie gałęzi drzew i krzewów

Przycinając gałęzie drzew i krzewów, możesz im nadać odpowiedni kształt. Zwróć na to uwagę, przycinając drzewa owocowe, ponieważ muszą mieć one odpowiednio rozłożyste gałęzie.

Kiedy dokładnie przycinamy gałęzie drzew i krzewów?

Cięcie gałęzi drzew i krzewów najlepiej wykonywać wczesną wiosną. Pamiętaj, aby wybrać suchy i słoneczny dzień. Temperatura na zewnątrz powinna być dodatnia.

Czym przycinamy gałęzie drzew i krzewów?

Do przycinania małych gałązek drzew i krzewów najlepiej nadają się sekatory. Okrzesywarka usunie zaś gałęzie, które są ulokowane bardzo wysoko. Grube konary natomiast najlepiej likwidować za pomocą ostrych pilarek.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród