Start Arrow Wiadomości Arrow Wiosenne inspiracje dla domu i ogrodu – nowy katalog Praktikera

Wiosenne inspiracje dla domu i ogrodu – nowy katalog Praktikera

Wiosna powoli budzi się ze snu i wkracza do naszych ogrodów. Jak zawsze o tej porze roku wymagają one gruntownej renowacji i przygotowania do sezonu letniego. Ciekawych pomysłów  związanych z pielęgnacją i aranżacją ogrodu dostarczy nam z pewnością nowy katalog Praktikera WIOSNA – LATO 2016.

nowy katalog PraktikeraPrac wiosennych jest wiele, ale jeśli chcemy, by nasz ogród pięknie prezentował się latem, powinniśmy właśnie teraz poświęcić mu czas. O tej porze roku warto wykonać prace pielęgnacyjne, dzięki którym rośliny będą dobrze się prezentować przez cały rok.

Jak zadbać o ogród? Nasze porządki rozpoczynamy od wygrabienia trawnika i usunięcia z niego wszystkich pozostałości po zimie. Konieczny będzie również zakup odpowiednich nawozów. Przekopujemy grządki, sadzimy kwiaty, przycinamy i sadzimy krzewy owocowe. Z drzew ogrodowych usuwamy stare, uschnięte i chore gałęzie. Aby pobudzić je do wypuszczania młodych pędów, poprawiamy kształt korony, pozbywając się gałęzi, które rosną zbyt gęsto. Już w kwietniu sadzić możemy krzewy iglaste i kwitnące (np. róże).

W ogrodzie warto zadbać nie tylko o strefę „zieloną”, ale także miejsca rekreacji, w których nie zabraknie atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Meble ogrodowe po zimie czyścimy wodą z dodatkiem delikatnego detergentu. Zbiorniki, tzw. „oczka wodne”, należy dokładnie wyczyścić, sprawdzić szczelność i przygotować do kolejnego napełnienia. W wyposażeniu ogrodu nie powinno zabraknąć wygodnych leżaków i foteli, obowiązkowego na każdym plenerowym spotkaniu grilla, a także przestrzeni do zabawy, gdzie znajdzie się plac zabaw, huśtawki czy dmuchany basen.

Na 60 kolorowych stronach nowego katalogu WIOSNA – LATO 2016 znajdziemy mnóstwo inspiracji  i porad, dzięki którym odpoczynek w ogrodzie stanie się prawdziwą przyjemnością.

Folder jest dostępny w marketach Praktiker oraz na stronie www.praktiker.pl od 1 kwietnia. Katalog opracowała agencja ABC4brands, zaś po stronie firmy Praktiker za jego powstanie odpowiedzialna jest Aneta Gacoń.

Przepis na wiosenny kwietnik od Praktikera

wiosenny kwietnik DIY (1) wiosenny kwietnik DIY (2) wiosenny kwietnik DIY (3)
wiosenny kwietnik DIY (4) wiosenny kwietnik DIY (5) wiosenny kwietnik DIY (6)
wiosenny kwietnik DIY (7) wiosenny kwietnik DIY (8) wiosenny kwietnik DIY (9)

Źródło:Praktiker

Praktiker
Wszystkie komunikaty (6574)

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Kwiecień 13, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty