Start Arrow OgródArrow Wiosenne kwiaty sadzone jesienią…

Wiosenne kwiaty sadzone jesienią…

Jesienna aura za oknem wcale nas nie rozpieszcza. Mimo tego, to najlepszy czas na sadzenie cebul wiosennych kwiatów. Sprawdź, które cebulki wiosennych należy sądzić jesienią i posadź je w swoim ogrodzie!

Przygotowanie podłoża

Zanim jednak przejdziesz do sadzenia cebulek, najpierw przygotuj glebę (zwłaszcza jeśli sadzisz cebulki do gleby ogrodowej lub działkowej rabaty). Jak to zrobić? Rabatę porządnie przekop i usuń (najlepiej ręcznie) wszystkie chwasty. 

Jakie cebulki wiosennych kwiatów należy sadzić jesienią?

Krokusy 

To jedne z pierwszych wiosennych kwiatów, które cieszą nasze oko. Kwitną na przełomie lutego i marca. Zasadź je w miejscu mocno nasłonecznionym i nie bój się o nie. Potrafią wytrzymać nawet w temperaturze 30 stopni Celsjusza. Jeśli posadzisz cebulki na trawniku, nie koś go do początków czerwca. 

Narcyzy 

Zasadź je zaraz na początku jesieni! Wybierz dla nich nasłonecznione stanowisko. Pamiętaj, aby gleba nie była zbyt wilgotna, bowiem służy ona chorobom grzybowym. 

Hiacynty 

Sadząc cebule hiacyntów, pamiętaj o zachowaniu dużej odległości pomiędzy nimi (nawet 25 cm). Głębokość sadzenia cebulek hiacyntów, powinna być równa dwukrotności ich wysokości. Przed dużymi mrozami okryj miejsce sadzenia cebulek hiacyntów, np. igliwiem. 

Tulipany 

Ich cebulki można sadzić do końca października. Ich podłoże powinno być żyzne, ale nie podmokłe. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


wrzesień 29, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty