Start Arrow OgródArrow Wiosna na balkonie. Jakie kwiaty posadzić wiosną na balkonie?

Wiosna na balkonie. Jakie kwiaty posadzić wiosną na balkonie?

Wiosna zbliża się do nas bardzo powoli. Mimo to, warto zastanowić się, jakie kwiaty posadzić na balkonie. Do wiosennej aranżacji balkonu idealnie nadadzą się rośliny cebulowe, bo to one kwitną zaraz po zimie. Postaw więc na: tulipany, narcyzy i krokusy. Sprawdź, jakie kwiaty należy posadzić wiosną na balkonie i zainspiruj się!

Najpopularniejsze gatunki wiosennych kwiatów

Kiedy pogoda jest wciąż niestabilna, a wieczorami zdarzają się przymrozki, warto wybrać kwiaty, które są wytrzymałe na niekorzystne warunki atmosferyczne. Należą do nich bratki. Można je sadzić już w marcu, bowiem są bardzo odporne na niską temperaturę, a nawet przymrozki. To bezpieczne rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w aranżacji Twojego wiosennego balkonu. Ich feeria barw zachwyca, a na dodatek kwitną przez długi czas.

Do popularnych gatunków wiosennych kwiatów należą również pierwiosnki. Nie każdy o tym wiem, ale wyróżniamy kilka rodzajów pierwiosnków, m.in.: pierwiosnek bezłodygowy, pierwiosnek ząbkowany oraz pierwiosnek wyniosły. Co ciekawe, pierwiosnek kubkowaty nie lubi niskich temperatur. Nie należy więc go sądzić wiosną na balkonie.

Wśród wiosennych kwiatów na balkon znalazły się rownież urocze stokrotki, które są niezwykle wdzięczne i pięknie prezentują się w drewnianych skrzynkach.

Wiosenne kwiaty – rośliny cebulowe

Aby pięknie udekorować balkon wczesną wiosną, wybierz rośliny cebulowe. Należą do nich: narcyzy, hiacynty, tulipany oraz szafirki. Stwórz kompozycję roślinną i posadź w donicy kilka różnych gatunków tych roślin. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Kwiecień 15, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród