Start Arrow OgródArrow Wiosna w ogrodzie! O czym warto pamiętać?

Wiosna w ogrodzie! O czym warto pamiętać?

Wiosna już na dobre zawitała na naszych podwórkach. Pora więc zrobić porządek w ogrodzie! O czym warto pamiętać, rozpoczynając wiosenne prace ogrodowe? Oto kilka wskazówek…

#1 Dostarcz ziemi nawozu

…najlepiej sprawdzi się kompost bądź innego rodzaju nawóz (na rynku mamy dosyć spory wybór). Młodym drzewkom potrzebny jest azot, natomiast tym starszym warto dostarczyć fosfor i potas. Pamiętaj, aby po nawożeniu obficie podlać grządki. 

#2 Przytnij drzewa i krzewy 

Usuń złamane gałęzie oraz takie, które krzyżują się ze sobą. Nie zapominaj także o drzewkach, które posadziłeś jesienią. Teraz jest właściwy czas, aby je przyciąć. Sprawdź stan gałęzi. Te dotknięte chorobą, przytnij powyżej uszkodzeń.  Pamiętaj także o wrzosie. Usuń jego zeszłoroczne kwiatostany. 

#3 Stopniowo usuwaj zimowe okrycia i otuliny krzewów i drzew

…bądź jednak ostrożny. Śledź prognozy pogody i jeśli zapowiadają jeszcze przymrozki okryj wrażliwe rośliny. Szczególną uwagę zwróć na hortensje ogrodowe. Jeśli mróz przymrozi im pączki, nie zakwitną.

#4 Sadzenie cebulek kwiatów

…nie spiesz się z sadzeniem cebulek kwiatów aż do końca kwietnia ze względu na przymrozki.

 #5 Zadbaj o trawnik

Zgrab liście, a jeśli wygląd trawnika nie zadowala Cię, wykonaj jego dodatkową pielęgnację. Kilka prostych zabiegów, sprawi, że znów będziesz mógł cieszyć się jego pięknem. Wykonaj wertykulację trawnika, która zwiększy przepuszczalność gleby. Przetnij wierzchnią warstwę trawy za pomocą noży lub wertykulatorów na kółkach, które możesz kupić w sklepie ogrodniczym. Dzięki temu zabiegowi trawa rozkrzewi się. Innym, ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym trawnika jest jego odchwaszczanie. Usunięcie niechcianych chwastów sprawi, że trawnik będzie szybciej rósł. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Kwiecień 5, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty